Torby z firmowym nadrukiem wielokrotnego użytku

0 Comments

Torby materiałowe stały się popularną alternatywą dla plastikowych i papierowych toreb na zakupy, po części dlatego, że torby z bawełny nie powodują szkód spowodowanych w środowisku przez siatki plastikowe.

Jednak torby materiałowe są nie tylko dla konsumentów dbających o środowisko. W przeciwieństwie do bezpłatnych lub tanich alternatyw worków plastikowych, torby materiałowe mają zwykle wyższą cenę, ale zalety ponownego użycia toreb materiałowych przewyższają ten niewielki koszt. Torby na zakupy z bawełny, konopi lub juty są wykonane z odnawialnych włókien naturalnych, w przeciwieństwie do plastikowych toreb z propylenu, które są wytwarzane z ograniczonych paliw kopalnych. Proces stosowany do tworzenia plastiku uwalnia zanieczyszczające produkty uboczne do atmosfery, a produkt końcowy nie ulega biodegradacji przez setki lat.

Torby materiałowe są tkane z nici wykonanych z roślin, a ponieważ tkanina jest produktem roślinnym, torby materiałowe są ostatecznie biodegradowalne, chociaż większość konsumentów decyduje się na ponowne użycie takich toreb

Torby bawełniane są grubsze niż torby plastikowe, dzięki czemu są wystarczająco mocne, aby można ich było używać wielokrotnie. Niektóre rodzaje takich toreb mają sztywną tekturową wkładkę w podstawie, która zapewnia dodatkową stabilność. Ogólnie rzecz biorąc, torby materiałowe są pojemniejsze niż torby plastikowe, więc mogą pomieścić większe przedmioty. Plastikowe torby sklepowe można również ponownie wykorzystać, jednakże przebicie lub przeciążenie może spowodować, że cienka plastikowa torba stanie się bezużyteczna i wyląduje w koszu na śmieci. Torby materiałowe są również trwalsze niż torby papierowe, które tracą możliwości zastosowania, gdy ulegną zamoczeniu. W przeciwieństwie do plastikowych toreb, które są często przezroczyste i ozdobione logo sklepu, torby bawełniane są dostępne w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, można na nie również nanosić nadruki, które pasują do Twojego osobistego stylu lub są formą marketingu firmy. Torby z materiału nie muszą być używane tylko do zakupów, stanowią atrakcyjną i estetyczną torbę do przenoszenia różnych przedmiotów codziennego użytku.