Kasety do szaf sterowniczych

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  Kasety do szaf sterowniczych
0 Comments

Profesjonalne szafy sterownicze służą do uporządkowania różnego rodzaju aparatury, mogą być to urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne czy też elektronika.

Stosowane są często w przypadku serwerowni, sieci komputerowych, skomplikowanych układów elektrycznych w różnych firmach. Znajdują zastosowanie także w przypadku automatyki przemysłowej, mogą służyć także jako rozdzielnie elektryczne.

Kasety do szaf sterowniczych

Dlaczego warto zastosować dedykowane kasety aluminiowe?

Szafy tego rodzaju gwarantują bezpieczeństwo urządzeń, łatwy dostęp, możliwość chłodzenia. Jest to także oszczędność miejsca. Często spotykane są specjalne kasety, są to moduły, które instalowane są w szafach sterowniczych. Dzięki temu możemy umieścić każde urządzenie oddzielnie. Znacznie ułatwi to serwisowanie, obsługę, będą to kasety wyposażone w prowadnice, uchwyt, dzięki czemu możemy łatwo uzyskać dostęp do każdego urządzenia znajdującego się w kasecie. Będą to kasety o wymiarach standardowych dla urządzeń lub też przygotowane na specjalne zamówienie klienta. Kasety mogą być wyposażone w otwory, które pozwolą na zasilanie, komunikację, montaż różnego rodzaju wtyczek, okablowania.

Szafy sterownicze sprawdzają się bardzo dobrze ze względu na standaryzację rozmiarów urządzeń, dzięki czemu możemy utrzymać większy porządek, zwłaszcza w bardzo skomplikowanych systemach. Dostępne są różnego rodzaju szafy, stelaże o wysokiej wytrzymałości, które pozwalają na montaż bardzo dużej ilości urządzeń. Będzie to doskonałe rozwiązanie w przypadku skomplikowanych systemów w dużych firmach. Często wykorzystuje się moduły dedykowane, przykładowo do serwerów, systemów światłowodowych, dzięki czemu łatwo zamontujemy karty, moduły o różnej wielkości. Wykorzystanie kaset może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo, zadbamy także o możliwość chłodzenia, wentylacji poszczególnych urządzeń.

W przypadku urządzeń niestandardowych możemy zamówić kasety na stronie armel.pl. Będą to obudowy o różnych rozmiarach, stalowe, aluminiowe, posiadające uchwyty, prowadnice, jak również otwory w zależności od potrzeb. Producent może zaproponować konfigurację wszystkich wymiarów, wysokości, szerokości oraz głębokości.