Wskazówki dotyczące astmy, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić

0 Comments

Osoby cierpiące na astmę zwykle stwierdzają, że nawet przy przyjmowaniu leków i inhalatorów objawy nadal przeszkadzają w codziennym życiu i czynnościach.

Na szczęście istnieje wiele sposobów zapobiegania niektórym z tych objawów i poprawy jakości życia. Ten artykuł zawiera kilka przydatnych wskazówek, które mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami astmy.Idź do lekarza i powiedz im o swoich trudnościach z oddychaniem. Istnieje wiele leków. Nie bierz czegoś, co nie zostało przepisane przez lekarza i nie nadużywaj leków dostępnych bez recepty. Jeśli twoje lekarstwo nie jest skuteczne, udaj się ponownie do lekarza i zapytaj, czy możesz spróbować czegoś innego.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie astmę, chcesz mieć pewność, że lekarz przepisze Ci inhalator ratunkowy. Będziesz chciał zabrać ze sobą ten ratowniczy inhalator, gdziekolwiek jesteś. Powód tego jest bardzo prosty: po prostu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz miał atak astmy.Upewnij się, że nie masz żadnych alergii pokarmowych, jeśli masz astmę. Wiele osób boryka się z alergią na niektóre pokarmy. Reakcja alergiczna może również wpłynąć na astmę, ponieważ Twój oddech może być zmniejszony. Pamiętaj, aby udać się na pogotowie, jeśli uważasz, że masz reakcję alergiczną na żywność.Staraj się unikać słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, jeśli masz astmę. Dodatki zawarte w tych napojach mogą wywołać objawy astmy. Wskazówki dotyczące astmy, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić

Staraj się również nie jeść zbyt wielu cukierków lub innych produktów o wysokiej zawartości cukru.

Istnieje wiele alternatyw, które smakują równie dobrze jak oryginał.Zanotuj, co może wywołać ataki astmy, aby przygotować się na przyszły atak lub dowiedzieć się, jak ich wszystkich unikać. Częstymi wyzwalaczami są dym, pyłki lub sierść zwierząt domowych. Jeśli to możliwe, unikaj tych substancji, które wywołują objawy lub pełne ataki.Jeśli masz astmę, dowiedz się, jakie są twoje wyzwalacze. Alergeny wewnętrzne lub zewnętrzne mogą wywołać atak astmy. Jeśli wiesz, jakie są Twoje wyzwalacze, możesz usunąć je ze swojego środowiska lub podjąć kroki, aby ich uniknąć. Samokształcenie to pierwszy krok w kierunku uniknięcia ataku astmy.Nie próbuj „przezwyciężać”, jeśli zauważysz zbliżający się atak astmy lub ogólne pogorszenie objawów. Twój lekarz nie bez powodu przepisał Ci inhalator ratunkowy; Użyj tego. Jeśli objawy wydają się ogólnie pogarszać, należy porozmawiać z lekarzem o dostosowaniu planu leczenia.Na wizytę u lekarza weź ze sobą przyjaciela lub członka rodziny. Często omawiasz z lekarzem tak wiele informacji, że śledzenie wszystkich danych może być trudne. Posiadanie kogoś z tobą daje ci dodatkowe uszy do wysłuchania informacji i zastanowienia się nad odpowiednimi pytaniami. Dodatkową korzyścią jest to, że ktoś z tobą usłyszy, co mówi lekarz, może pomóc ci zaangażować sieć wsparcia w twoje wysiłki na rzecz radzenia sobie z astmą.Powinnaś bardzo poważnie traktować astmę. Niekontrolowany może spowodować atak astmy, który może być śmiertelny. Powinieneś spróbować zrobić wszystko, co możesz, aby zmniejszyć objawy. Zastosuj te proste wskazówki, aby radzić sobie z objawami astmy i powstrzymać ją przed ograniczaniem jakości życia.