Dermokosmetyki mogą pomóc w zachowaniu zdrowej skóry

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Dermokosmetyki mogą pomóc w zachowaniu zdrowej skóry
0 Comments

Jest wiele zalet stosowania dermokosmetyków.

Tego typu produkty do pielęgnacji skóry oferują skuteczniejsze rozwiązania niż standardowe kosmetyki dostępne w sprzedaży detalicznej w sklepach i drogeriach. W dermokosmetykach jest przede wszystkim więcej kluczowych składników, mają również wyższe stężenie składników aktywnych. Dermokosmetyki wykorzystują bardziej zaawansowane formuły. Często zawierają najbardziej obiecujące nowe składniki lub najnowszą generację bardziej ugruntowanych składników o udowodnionym klinicznie działaniu.

Dermokosmetyki mogą pomóc w zachowaniu zdrowej skóry

Dobierz linię dermokosmetyków do potrzeb swojej skóry

Etykiety dermokosmetyków wymieniają składniki oraz ilości składników i kolejności ich dodania, pH i innych rzeczy, które określają ostateczną chemię produktu. Składniki takie jak witamina C są drogie, jeśli są odpowiednio sformułowane. Wiele popularnych marek używa tych samych składników, ale ich receptura jest inna, co skutkuje również innym produktem końcowym.
Dermokosmetyki są bardziej podatne na penetrację skóry, ponieważ zawierają mniejsze cząsteczki, co powoduje, że są to produkty skuteczne. Jeśli cząsteczki są zbyt duże, produkt może nie działać, ponieważ osadza się na skórze, zamiast wnikać w głębsze warstwy.

Dodatkowo, dermokosmetyki są dostosowane do konkretnych potrzeb skóry, jak odwodnienie, trądzik, objawy starzenia, skóra atopowa, swędząca, tłusta, z przebarwieniami, po zabiegach medycyny estetycznej. Zatem jeśli będziesz ich konsekwentnie używać, możesz osiągać lepsze wyniki w leczeniu problemów ze skórą. W dermokosmetykach używa się najwyższej jakości preparatów medycznych i wyłącznie składników o jakości farmaceutycznej, które przechodzą szeroko zakrojone testy kliniczne, które udowadniają ich skuteczność i działanie.

Istnieje wiele linii dermokosmetyków do pielęgnacji skóry. Jedną z nich są produkty wybielające, stosowane do rozjaśniania przebarwień, które znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/produkty-whiten/. Nadmiar melaniny, odpowiedzialnej za nierówny koloryt skóry, może być powodowany ekspozycją na słońce, zmianami hormonalnymi, zranieniem, starzeniem się. Aktywne składniki dermokosmetyków są wybierane na podstawie tego, jak oddziałują ze sobą, na skórze i w samej formule, dobrze zaprojektowany produkt może zoptymalizować skuteczność jego składników.