Dla kogo jest kredyt hipoteczny?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Dla kogo jest kredyt hipoteczny?
0 Comments

Aby otrzymać kredyt, na przykład hipoteczny, trzeba spełnić szereg warunków.

Nie udziela się go każdemu i w każdej sytuacji. Na zobowiązanie finansowe tego rodzaju mogą liczyć wyłącznie osoby, które mają zdolność kredytową, choć to tylko jeden z warunków.

Dla kogo jest kredyt hipoteczny?

Kto może liczyć na kredyt hipoteczny?

O tym, kto dostanie kredyt, decyduje między innymi wiek kredytobiorcy, czy po prostu osoby, która o zobowiązanie to się ubiega. Trzeba mieć ukończone 18 lat. Banki najchętniej udzielają kredyty młodym osobom, ze względu na długi okres spłaty. W związku z tym biorą pod uwagę nie tylko wiek, w jakim klient stara się o kredyt, ale ten, który osiągnie w chwili ukończenia umowy. Dlatego osoby na emeryturze mają marne szanse na tego typu kredyt, nawet jeśli mają stały dochód.
Kredyt hipoteczny mają szansę dostać osoby, które mają zdolność kredytową. Najważniejszym elementem mającym wpływ na zdolność kredytową jest źródło oraz wysokość dochodów, a także ilość osób w gospodarstwie domowym. Zdolność kredytowa zmniejsza się, gdy od kwoty dochodu, odliczy się inne zobowiązania finansowe.
Ważną sprawą braną też pod uwagę jest historia kredytowa. Jeśli przy wcześniejszych zadłużeniach były jakieś problemy ze spłatą, to tym razem może być problem z dostaniem kredytu hipotecznego. Wówczas zdolność kredytowa mocno spada. Tak więc kredyt ten jest dla osób, które mają zdolność kredytową.
O kredyt mogą ubiegać się osoby, które mają zabezpieczenie kredytu, a także wkład własny, czyli środki przeznaczone na pokrycie części kosztów inwestycji.
Przy ubieganiu się o kredyt tego właśnie rodzaju, brany jest pod uwagę nawet stan cywilny kredytobiorcy. Czy ktoś żyje w małżeństwie, czy jest singlem, nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to, aby były dochody. Na przykład w małżeństwie dobrze jest, gdy jeden z małżonków ma większe dochody.
Chcąc sprawdzić, kto ma szansę na https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Można też wybrać się do kilku banków i dopytać o tę możliwość. Jest również szansa na pomoc ze strony doradcy finansowego. Ten nie tylko oceni tę zdolność, ale też rozejrzy się za najkorzystniejszą ofertą.