Ekstrakt z African Mango – skuteczna walka z nadwagą

Fusion Marek Ciepiela  > Zdrowie >  Ekstrakt z African Mango – skuteczna walka z nadwagą
0 Comments

Suplementy diety oparte na ekstrakcie z nasion Irvingia gabonensis, czyli afrykańskiego mango, są jednym z popularnych ziołowych suplementów diety odchudzających na rynku.

Uważa się, że ekstrakt jest naturalnym i zdrowym sposobem na odchudzanie i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Owoce przypominające mango są szczególnie cenione ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego, nasiona bogate są również w tłuszcze i białka. Spożycie suszonych nasion Irvingia gabonensis jest powszechne w krajach Afryki Zachodniej i od stuleci jest częścią lokalnej diety. Wyciąg z nasion afrykańskiego mango to najnowszy suplement diety, który szturmem podbija rynek zdrowia i odchudzania. Naukowcy stwierdzili, że afrykańskie mango może być jednym z największych przełomów w branży zdrowia i diety w ostatnich latach. Przyczynia się bowiem do znacznej utraty wagi w stosunkowo krótkim czasie, obniża poziom cholesterolu oraz cukru we krwi, a także niweluje uczucie głodu. Afrykańskie mango pochodzi z nasion drzewa Invingia Gabonensis występującego w zachodniej Afryce. Lokalnie znany jest jako mango krzakowe lub mango dzikie. Chociaż afrykańskie mango od dawna odgrywało rolę odżywczą i leczniczą wśród mieszkańców Afryki Zachodniej, badania nad jego pomocą w odchudzaniu rozpoczęły się niedawno. Odkryto, że african mango pomaga w odchudzaniu (20 razy więcej niż w grupie placebo), poprawia poziom cholesterolu i wyrównuje poziom glukozy we krwi. Grupa testowa wykazała również zmniejszenie o 6,3% tkanki tłuszczowej w badanym okresie. Afrykańskie mango jest silnym środkiem tłumiącym apetyt, który pomaga ludziom schudnąć przez setki lat z niesamowitymi efektami. Wysoki poziom cholesterolu jest problemem dotykającym miliony ludzi na całym świecie. Wysoki poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób serca. Wykazano, że afrykańskie mango zmniejsza lipoproteinę o niskiej gęstości, jednocześnie wzmacniając lipoproteinę o wysokiej gęstości.

Lipoproteina o niskiej gęstości jest lepiej znana jako zły cholesterol i jest niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ gromadzi się w tętnicach. Lipoproteina o wysokiej gęstości pomaga oczyścić tętnice. Naukowcy uważają, że wysoka zawartość błonnika w afrykańskim mango pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. W 2009 r. przeprowadzono badanie, w którym przetestowano skuteczność afrykańskiego mango na poziomie redukowania poziomu cholesterolu. Jednej grupie badanych podano 150 mg wyciągu z afrykańskiego mango, a drugiej grupie placebo. Wyniki badania wykazały, że uczestnicy, którym podano wyciąg z african mango slim, byli w stanie obniżyć swój zły cholesterol i ciśnienie krwi. Nie zaobserwowano istotnych zmian w grupie placebo. Liczba osób, u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2, gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Cukrzyca naraża również osobę na zwiększone ryzyko rozwoju chorób serca. Afrykańskie mango pomaga zmniejszyć ryzyko cukrzycy, kontrolując poziom insuliny i utrzymując poziom cukru we krwi w zdrowym zakresie. Ponadto może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi u osób, które już mają cukrzycę.