Jak korzystać z podnośników nożycowych?

0 Comments

Niezależnie od tego, czy szukasz podnośnika do wynajęcia na jeden dzień, na tydzień, czy na miesiąc lub dłużej, nasze elastyczne warunki są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby rozwijać swój biznes.

Bezpieczna i wydajna praca na wysokości jest naszą podstawową działalnością. Wiemy, że bezpieczna i właściwa obsługa urządzeń do pracy na wysokościach jest nie tylko wymogiem, ale także nieocenioną umiejętnością zapewniającą bezpieczeństwo w miejscu pracy. Przed rozpoczęciem pracy na podnośniku należy zadbać o to, aby miejsce to zostało dobrze oznaczone dla bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu. Na dole może również znajdować się osoba, która zabezpiecza teren i ostrzega na przykład przechodniów o trwaniu prac na wysokościach. Pierwszą częścią pracy będzie prawidłowe wypoziomowanie pojazdu, aby był stabilny w trakcie podnoszenia kosza. Pojazd wypuszcza cztery stabilizatory zabezpieczające przed utratą równowagi przez podnośnik. Pracownik znajdujący się w koszu podnośnika posiada w koszu panel sterujący, który pozwala mu sterować sprzętem.

Może on podnieść kosz na wysokość odpowiednią do prowadzenia prac, następnie może za pomocą wyłącznika zabezpieczającego zablokować panel przed przypadkowym wciśnięciem któregoś z przycisków.

W razie awarii ma też do dyspozycji klakson, aby zasygnalizować problem pracownikom na dole. Podnośniki nożycowe mają wszechstronne zastosowanie przy pracach na wysokościach, są wręcz do tego niezastąpione. Są to specjalne pojazdy, które posiadają koła i są bardzo zwrotne, co jest dużym udogodnieniem na przykład przy wymianie żarówek w latarniach ulicznych lub przy pracy na hali magazynowej. Dzięki temu podnośniki nożycowe możemy bardzo łatwo transportować, wprowadzić na lawetę i dowieźć do miejsca pracy. Wysokie półki w magazynach pomagają na pomieszczenie dużej ilości towaru, a podnośniki nożycowe jeszcze to ułatwiają sięgając o wiele wyżej niż wózki widłowe.