Jak podróżować bez stresu

0 Comments

Podróże to świetny sposób na otworzenie świata. Jest to nie tylko przyjemne doświadczenie, ale także kształcenie w różnych kulturach i pomysłach, nawet jeśli dzieje się to w Twoim kraju. W tym samym czasie podróż może być zastraszająca. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które ułatwią podróżowanie Tobie, Twojej rodzinie i znajomym.

Spakuj swój bagaż w taki sposób, aby można go było łatwo przenosić, nawet na dość duże odległości. Będziesz chodził z bagażem częściej niż myślisz. Lżejsza torba sprawi, że Twoja podróż będzie łatwiejsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza niż w przypadku ciężkiego futerału.

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na następne wakacje, kupując ofertę podróży last minute. Wiele stron internetowych oferuje teraz tę funkcję. Kiedy biura podróży, rejsy wycieczkowe, linie lotnicze itp. Mają niesprzedane pakiety wakacyjne, oferują im wysokie zniżki, im bliżej do daty wyjazdu.

Jeśli podróżujesz do obszaru o wysokim poziomie przestępczości, rozważ zakupienie własnej kłódki do drzwi pokoju hotelowego. Te zamki są trudniejsze do wybrania niż te, które hotel już będzie miał i nikt w hotelu nie będzie miał wolnego czasu na “gości”.

Podczas podróży do obszarów tropikalnych, zawsze trzymaj brudną bieliznę w zamkniętej torbie. Hotele i domy w tropikalnych częściach świata nie są tak odporne na błędy, jak większość amerykańskich domów. Brudne pranie przyciągnie owady, zwłaszcza mrówki, co oznacza, że ​​odzież, która była po prostu brudna, jest całkowicie nie do zniesienia przez resztę podróży.

Zawsze zapakuj mapę podczas podróży, nawet jeśli posiadasz system GPS. Systemy GPS nie zawsze są niezawodne. Jeśli miałoby to działać nieprawidłowo lub ulec uszkodzeniu, byłbyś zgubiony. Przydaje się także zakreślacz, który pozwala na oznaczenie mapy w celu łatwego odniesienia. Jako bonus, twoja dobrze wykorzystana i oznaczona mapa, stanowi doskonałą pamiątkę do zapamiętania Twojej podróży.

Jeśli wybierasz się na wycieczkę, ale nie masz miejsca, aby zachować chłodniej, istnieje prosty sposób, aby upewnić się, że masz lodowatą wodę na swojej wyprawie! W noc przed wyjazdem napełnij butelki z wodą (ale nie do samej góry!) I włóż je do zamrażarki na noc. Zabierz je ze sobą na wycieczkę następnego dnia i będą powoli topnieć w ciągu dnia, zostawiając cię z lodowatą wodą.

Aby łatwiej znaleźć bagaż, gdy go znajdziesz, wrzuć bardzo wyjątkową etykietę lub marker do torby, aby odróżnić się od pozostałych. Może to być szalik, taśma neonowa, naklejka itp. Upewnij się tylko, że jest to coś jasnego i oczywistego.

Jedzenie na lotnisko może być drogie, a nie wszystkie loty zapewniają przekąski podczas lotu. Przydaje się do trzymania w dłoni kilku drążków, batonika, a może paczki orzeszków ziemnych w kieszeni lub torebce, dzięki czemu można uzyskać szybki wzrost energii, którego potrzebujesz, bez konieczności płacenia za rękę i nogę lub za poświęcenie czasu. kupować jedzenie w sklepie.

Jeśli podróżujesz samolotem i musisz zrobić wiele przystanków na lotniskach, przejrzyj niektóre księgarnie. Wiele księgarni na lotniskach obecnie handluje używanymi książkami. Możesz wziąć tę książkę, którą właśnie skończyłeś na ostatnim locie, i dostać nową do przeczytania, czekając na nadchodzący transfer.

Jeśli się zakwalifikujesz, skorzystaj z międzynarodowej karty zniżkowej. Nauczyciele, studenci i młodzież kwalifikują się do międzynarodowych kart identyfikacyjnych, a te karty mają specjalne zalety. Koszt jest niewielki, ale jeśli znajdziesz odpowiednie miejsca do ich wykorzystania, opłata jest znikoma. Zdobądź je dla swoich dzieci, aby uzyskać specjalne oferty.

Czytanie internetowych opinii użytkowników może być świetnym sposobem, aby dowiedzieć się o miejscu wakacyjnym. Dostępnych jest wiele witryn z wieloma recenzjami zarówno od profesjonalistów z branży turystycznej, jak i od ludzi na co dzień. Czytanie kilku opinii może pomóc Ci znaleźć najlepsze hotele, najpopularniejsze restauracje i wspaniałe miejsca, które warto odwiedzić podczas podróży.

Ważne jest, aby być świadomym wszystkich sposobów na ułatwienie podróży. Podróżowanie może wzbogacić twoje życie – nie przegap tego, ponieważ nie wiesz dokładnie, jak to zorganizować. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby zmniejszyć stres związany z podróżowaniem i zmaksymalizować czas wakacji.