Na co zwrócić uwagę, kupując nowego laptopa?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Na co zwrócić uwagę, kupując nowego laptopa?
0 Comments

Laptopy, czasami nazywane notebookami, są obecnie istotną częścią codziennego życia i nic dziwnego, że prawie każde gospodarstwo domowe ma co najmniej jeden, jeśli nie więcej laptopów.

Kupując laptopa, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, od rozmiaru ekranu i mocy po pamięć graficzną i połączenia. Po pierwsze, musisz zastanowić się, do czego zamierzasz używać laptopa, możesz potrzebować ultra-przenośnego laptopa o przekątnej od 10 do 13 cali, a może chcesz mieć większy ekran o przekątnej około 17,3 cala, który jest jednym z pierwszych wyborów dla graczy czy wielbicieli filmów. Średni rozmiar ekranu wynosi około 15,6 cala; są one wystarczająco lekkie, aby od czasu do czasu nosić je ze sobą i są odpowiednie dla tych, dla których niewygórowana cena jest najbardziej pożądana. Procesor lub jednostka centralna (CPU), ogólnie określa szybkość i moc laptopa. Procesor odgrywa rolę mózgu, mówi Twojemu laptopowi, co robić i kiedy to zrobić. Możesz wybierać spośród wielu różnych układów procesorów różnych marek, ale bardziej prawdopodobne jest, że wpadniesz na AMD i Intel. Procesory AMD będą zwykle nieco tańsze i będą obejmować zarówno dwurdzeniowy E300, jak i Athlon, które są idealne do ogólnego użytku domowego, do czterordzeniowego A8, idealnego do wielu zadań i dużego obciążenia multimediów. Procesory Intela są bardziej znaną marką, od niższych procesorów Celeron i Pentium, świetnych do ogólnych zadań domowych i mniejszego użytkowania, aż po Core i5 i Core i7, które są bardzo popularne wśród entuzjastów gier i miłośników multimediów dzięki ich technologii Turbo Boost. Im więcej pamięci RAM ma Twój laptop, tym szybciej będzie działać. Pamięć RAM jest używana głównie w przypadku pracy wielozadaniowej lub gdy wiele programów działa jednocześnie. Dla tych, którzy lubią wielozadaniowość, idealna będzie około 4 GB pamięci RAM.

Jeśli wszystko, co musisz zrobić, to e-mail tu i tam, surfowanie po Internecie i może edytor tekstu, powinieneś poszukać czegoś z około 2-3 GB pamięci RAM. Dysk twardy w laptopie to miejsce, w którym przechowujesz całą swoją muzykę, filmy, zdjęcia i dane. Dyski twarde zwykle mają pojemność od 160 GB do 2000 GB (2 TB). Teraz zewnętrzne dyski twarde i usługi w chmurze online stają się coraz bardziej popularne, nie musisz wydawać więcej niż trzeba na podkręcanie rozmiaru dysku twardego. Dwa główne typy systemów operacyjnych to Windows i Mac OS, oba są systemami bardzo zaawansowanymi i obsługują popularne pakiety oprogramowania, w tym Microsoft Office, przeglądarki internetowe, odtwarzacze audio i wideo. Systemy operacyjne Windows są najlepiej sprzedającym się systemem operacyjnym na świecie i oferują większy wybór i niższe ceny. Podczas gdy Mac OS jest popularny ze względu na możliwości graficzne i publikacyjne, prawdopodobnie będzie Cię to kosztować co najmniej dwa lub trzy razy tyle, co Windows. Napęd optyczny jest bardzo ważną częścią laptopa, zwykle łącząc napęd CD i DVD, napęd optyczny służy do odtwarzania i nagrywania na dyskach CD lub DVD. Istnieją laptopy wyższej klasy, które zawierają napędy Blu-Ray do filmów Full HD i treści internetowych. Grafika jest wymagana do grania i intensywnej pracy z obrazami, takich jak Photoshop. Wiele laptopów do gier jest dużych i ma moc, oraz karty graficzne i zaawansowane funkcje. Wiele nowych gier na rynku wymaga dedykowanych kart graficznych (GPU), więc jeśli gra lub praca, jak projektowanie wideo lub obróbka zdjęć są dla Ciebie ważne, to karta graficzna będzie integralną częścią twojego zakupu. To właśnie stworzy ten dokładny obraz i super szybką, płynną grafikę. Na stronie https://vobis.pl/laptopy/notebooki/microsoft znajdziesz wiele laptopów w dobrej cenie. Baterie w laptopach można ładować, ale różnią się w zależności od tego, jak długo działają, należy pamiętać, że żywotność baterii zależy od użytkowania, więc będzie się zmniejszać szybciej, jeśli będziesz używać laptopa dłużej. Czas działania baterii to około 3 do 8 godzin. Jeśli jesteś w drodze przez cały dzień, prawdopodobnie będziesz z dala od gniazdka elektrycznego, więc warto zainwestować w zapasową baterię.