Przegląd i zabezpieczenie antykorozyjne hal stalowych

Fusion Marek Ciepiela  > Blog, Budownictwo >  Przegląd i zabezpieczenie antykorozyjne hal stalowych
0 Comments

Projektowanie hali stalowej to proces, który uwzględnia m.in. zastosowanie konstrukcji w danej branży wedle określonej specyfikacji i wymagań klienta, odpowiednie parametry, wzmocnienie konstrukcji, nowoczesne standardy projektowe realizowane w konkretnym terminie. Każdy klient pragnie, aby hale stalowe służyły mu w biznesie przez wiele lat. Jednak warto pamiętać, że należy dbać o zabezpieczenie hal przed korozją. Co należy wiedzieć i jak się do tego przygotować?

Czym zabezpieczyć hale stalowe przed korozją?

Każdy przedsiębiorca, który korzysta z hal stalowych pragnie, aby tego typu konstrukcje służyły przez długie lata w biznesie. W tym celu niezbędne jest zapewnienie im właściwej ochrony w postaci zabezpieczenia antykorozyjnego. Hale stalowe są narażone na działanie wilgoci i nierzadko również na substancje chemiczne, które mogą powodować korozję. Umiejętne zabezpieczenie hal właściwym środkiem antykorozyjnym pozwoli klientom korzystać z nich przez długi czas. Jak się do tego zabrać i jakie są możliwości zabezpieczenia hal przed korozją?

Pierwszym sposobem zabezpieczenia antykorozyjnego jest użycie takich komponentów na etapie produkcyjnym, które zapewnią jak najdłuższą trwałość hali. Ponadto na etapie produkcyjnym można zabezpieczyć każdą halę przed korozją. W firmie Borga budowa hali stalowej oraz zabezpieczenie hali przed korozją to prosty, choć bardzo dokładny proces, który odbywa się pod okiem inżyniera budowy i uwzględnia wymagania oraz szczegółowe potrzeby klienta.

Jako producent hal stalowych firma Borga kładzie nacisk przede wszystkim na jakość komponentów wykorzystywanych do produkcji hal, które są produkowane wyłącznie we własnych fabrykach w Polsce i doskonale spełniają wszelkie normy jakościowego i nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiemu podejściu do produkcji hale stalowe firmy Borga są nie tylko nowoczesne i odpowiednio dostosowane do warunków atmosferycznych, ale również odporne na korozję.

Jak jeszcze skutecznie zabezpieczyć hale stalowe przed korozją? Drugim sposobem na zabezpieczenie hali stalowej na etapie produkcji. Na czym to polega? Firmy takie jak Borga korzystają z nowoczesnych i autorskich metod, które pozwalają na zabezpieczenie antykorozyjne hal stalowych dzięki temu są one bardziej wytrzymałe, a klienci mogą z nich korzystać przez długi czas.

Trzeci sposób to bardzo precyzyjne łączenie elementów konstrukcyjnych na etapie montażu, co ograniczy do pewnego stopnia ryzyko korozji. Czwartą metodą ochrony hal przed korozją jest zastosowanie właściwych farb i podkładów na gotowych powierzchniach, czyli przygotowanie zewnętrznej powłoki antykorozyjnej. Do malowania stali wystarczą specjalne farby nawierzchniowe, farby dwuskładnikowe epoksydowe lub poliuretanowe lub tzw. gruntoemalie.

Przegląd hal stalowych

Jaką halę stalową wybrać? Mnogość rodzajów hal stalowych czasem powoduje mętlik w głowie. Oto przegląd najpopularniejszych rodzajów hal stalowych, które możesz zamówić w firmie Borga:

  • Hale magazynowe – to rodzaj konstrukcji stalowych, które doskonale sprawdzą się w roli nowego magazynu firmowego i ułatwią bezpieczne przechowanie różnego rodzaju produktów przez krótszy lub dłuższy czas. Jeśli Twoja firma potrzebuje nowego magazynu o określonych parametrach lub dostosowanych do konkretnego rodzaju branży, to zdecydowanie hale magazynowe są warte uwagi.
  • Hale przemysłowe – to konstrukcje przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu, które mogą posłużyć jako centrum logistyczne, zewnętrzny magazyn ułatwiający wysyłkę towarów do klientów, dodatkowy budynek produkcyjny, który pozwoli zwiększyć moce przerobowe przedsiębiorstwa czy konstrukcja umożliwiająca przechowanie większej ilości towarów.
  • Hale rolnicze – będą bardzo przydatne dla klientów, którzy prowadzą własne firmy produkcyjne, rolnicze i są właścicielami gospodarstw. Chcesz zmodernizować dotychczasową halę? Potrzebujesz więcej przestrzeni dla swoich zwierząt lub maszyn rolniczych? Jeśli też prowadzisz taką działalność gospodarczą i szukasz dodatkowej przestrzeni na składowanie wyrobów lub szukasz dodatkowego miejsca, to inwestycja w halę rolniczą na pewno przysłuży się Twojej firmie.

Hale stalowe – dlaczego warto je wybrać?

Hale stalowe są najczęściej wybierane przez klientów ze względu na to, że mają szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach, dlatego każdy klient może zamówić odpowiednią halę stalową dla siebie. Dlaczego warto? Konstrukcje stalowe są tak zaprojektowane, aby były bezpieczne, nowoczesne i praktyczne.

Interesuje Cię zakup własnej hali stalowej? Sprawdź, co firma Borga może Ci zaoferować.

Prefabrykowana hala stalowa – czas na dobrą inwestycję!

Prefabrykowana hala stalowa to starannie zaprojektowany projekt konstrukcji, która składa się z bezpiecznych i jakościowych rozwiązań projektowych. Efektem jest satysfakcja klienta przez wiele lat z własnej prefabrykowanej hali, która spełnia określone cele i jest do nich indywidualnie dopasowana.