Testy do policji – jak przejść MultiSelekt?

0 Comments

Źródła internetowe często zawierają cenne informacje odnośnie rekrutacji do Policji, lecz być trzeba z nimi ostrożnym.

Wiele z nich więcej potrafi zaszkodzić niż pomóc. Najtrudniej odnaleźć rzetelne informacje przygotowujące do testu psychologicznego MultiSelect. Kandydatom do policji właśnie on spędza nieraz sen z powiek. Wcale tak nie musi być. Choć etap ten jest istotnie trudny, można – i powinno – się do niego przygotować. Wówczas zdanie go stanie się tylko formalnością. 

Etapy rekrutacji

 

Rekrutacja do policji składa się z czterech stopni:

    • Test sprawności fizycznej – pierwszy etap jest etapem najłatwiejszym do przygotowania się. Jego formuła niewiele zmienia się na przestrzeni lat. Test odbywa się na sali gimnastycznej i polega na jak najszybszym przebyciu toru przeszkód. Kandydat rozpoczyna od biegu wahadłowego, czyli kilkukrotnego pokonania tego samego dystansu, następnie wykonuje przewroty, rzut piłką lekarską, przeniesienie 28-kilogramowego manekina, brzuszki oraz przeskakuje skrzynie.

 

    • Test wiedzy – przeprowadzany jest tego samego dnia po teście sprawności fizycznej. Składa się z 40 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru. Na stronie Szkoły Policji w Szczytnie można znaleźć bazę pytań, które pozwolą doskonale przygotować się do tego etapu rekrutacji.

 

    • MultiSelect – to test psychologiczny, zorientowany m.in. na wybadanie cech charakteru kandydata, jego inteligencję i stabilność emocjonalną.

 

    • Rozmowa kwalifikacyjna – inaczej ,,wywiad zorganizowany”. Rozmowa prowadzona jest przed komisję i trwa około 30 minut. Dotyczy predyspozycji do pracy w policji, lecz może pojawić się również pytanie o treść Ustawy o Policji.

MultiSelect

 

Spośród czterech etapów rekrutacji owiany największą tajemnicą jest etap trzeci – MultiSelekt, czyli test psychologiczny. Chociaż pytania są najmniej przewidywalne, warto się do niego przygotować. Kandydaci, którzy przystępowali do testu bez uprzedniego przygotowania, zdawali tę część w znacznie mniejszym stopniu niż kandydaci przygotowani.

 

W teście MultiSelekt pojawiają się często unikalne pytania, lecz typ pytań jest możliwy do przewidzenia. Większość dostępnych materiałów w Internecie zawiera stare, nieaktualne wzory pytań i dlatego nie stanowią zbyt wielkiej wartości. Wyróżniającą się propozycją (a także łatwo dostępną) jest symulator dostępny na stronie https://www.rekrutacja-do-policji.pl/, cieszący się świetnymi opiniami klientów. Symulator ten jest aktualny i przygotowuje do najtrudniejszych pytań, które potrafią najlepszym namieszać w głowie. Symulator MultiSelect pokaże, jakie są słabsze strony kandydata i pozwoli je wzmocnić.

 

Informacje w nim zawarte z pewnością przydadzą się również podczas rozmowy z psychologiem.