W kościele nie musi być zimno. promiennik podczerwieni to ogrzewanie bez puszczania pary w komin

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  W kościele nie musi być zimno. promiennik podczerwieni to ogrzewanie bez puszczania pary w komin
0 Comments

Skuteczna metoda ogrzewania bez wydawania fortuny? W przypadku dużych budynków brzmi to nierealnie, ale dzięki nowoczesnej technologii jest to możliwe.

PROMIENNIK CIEPŁA ZAMIAST GRZEJNIKA

Chyba każdy, kto był kiedyś w kościele zimą, przynajmniej raz narzekał na panujący we wnętrzu chłód. To powszechny problem wielu świątyń, a powód jest prozaiczny – obiekty sakralne są trudne w ogrzewaniu. Przede wszystkim – są dużą przestrzenią, w której następuje spora wymiana powietrza. Duża powierzchnia okien i drzwi także nie sprzyja właściwej izolacji. Ogrzewanie przy pomocy zwykłych kaloryferów w praktyce okazuje się zbyt drogie. To dlatego, wielu księży przykręca termostat, aby rachunki za ciepło nie doprowadziły do finansowej ruiny.

JAK TANIO OGRZAĆ KOŚCIÓŁ?

Rozwiązaniem może być promiennik podczerwieni. Instalacja z wykorzystaniem tych urządzeń pozwala skutecznie podnieść temperaturę wewnątrz świątyni przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. To możliwe, bo promiennik ciepła to nowoczesne urządzenie, wykorzystujące zaawansowaną technologię. Ciepło emitowane jest w formie fali elektromagnetycznej, i kierowane tylko tam, gdzie jest potrzebne. Instalację cechuje wysoka sprawność, sięgająca 90 procent. Tym samym, większość pobieranej energii wykorzystywana jest na efektywne ogrzewanie wnętrza. Ogrzewanie kościoła jeszcze nigdy nie było tak efektywne.

GRZANIE BEZ STRAT

Nawet, jeśli w kościele działa system tradycyjnego ogrzewania podczas mszy, wierni mogą skarżyć się na chłód. Powód? Wysoka bezwładność instalacji. Zawór odkręcony na maksymalną pozycję nie gwarantuje, że podczas mszy ogrzewanie kościoła będzie efektywne. Instalacja potrzebuje czasu, aby osiągnąć właściwą temperaturę roboczą i ogrzać pomieszczenie. Zupełnie inaczej działa promiennik ciepła. Tu, przyrost temperatury następuje od razu po włączeniu. Bez czekania i bez zbędnych strat.

Instalacja promienników nie musi oznaczać niszczenia wystroju wnętrza. Nowoczesne urządzenia są zaprojektowane tak, aby jak najmniej rzucać się w oczy. Nawet promiennik o dużej mocy ma niewielkie wymiary, pozwalające na montaż w niemal dowolnym miejscu. Oczywiście, instalację warto powierzyć fachowcom. W ramach usług firmy Irsystem oferowana jest nie tylko instalacja, ale także bieżący serwis i kompleksowa konfiguracja całości, dzięki czemu ogrzewanie będzie działać z maksymalną wydajnością.

Wpis powstał przy współpracy z firmą Irsystem – zapraszamy www.irsystem.pl