Bezpyłowe cyklinowanie parkietu

Fusion Marek Ciepiela  > Dom >  Bezpyłowe cyklinowanie parkietu
0 Comments

Kiedy nasz parkiet jest porysowany warto będzie go odnowi, potrzebne w tym przypadku będzie cyklinowanie, i ponowne położenie lakieru.

Z pewnością trzeba poszukać odpowiedniego fachowca, który dokona specjalistycznej renowacji, ze szczegółami tego rodzaju usługi można zapoznać się na stronie: http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Obecnie cyklinowanie podług wykonuje się w technologii bezpyłowe, urządzenie do cyklinowania parkietu posiada specjalny worek, gdzie zbiera się pył. Z pewnością jest to duże udogodnienie, ponieważ szybko można doprowadzić podłogę do porządku. Jest to bardzo ważne aby przygotować podłogę do lakierowania. Często nanosi się kilka warstw specjalnych lakierów. Po doschnięciu pierwszej położonej warstwy konieczne może być dotarcie specjalnym papierem ściernym,. Po czym nakładamy kolejną warstwę lakieru. Całość musi być wykonana przez specjalistę, aby lakier posiadał jednolitą strukturę, i nie pozostawiał zacieków na powierzchni. Po nałożeniu ostatecznej warstwy lakieru podłogę należy wypolerować, aby podłoga lśniła. Obecnie dużą popularnością cieszy się deska barlinecka wypierając tradycyjne parkiety jest to jednak stosunkowo kosztowna rzecz.

Parkiet, układany jest na podłogę specjalnie przygotowaną do tego celu, posadzkę można odkurzyć, aby zebrać pył. Następnie posadzka jest równana, dzięki temu zostanie zużyta mniejsza ilość kleju, co pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy. Parkiet powinien być odpowiednio suchy, można umówić się ze sprzedawcą żeby przetrzymał go w swoim magazynie, a kiedy fachowiec będzie gotowy, dostarczyć go do domu. Oczywiście można go przywieźć wcześniej, jednak nie powinien być on zbyt długo przechowywany w miejscu do tego nie przeznaczonym. Dom, w którym będziemy go układać powinien już mieć okna, tak, aby na przechowywany parkiet nie działały takie czynniki jak wiatr czy też wilgotność. Powinniśmy również pomyśleć o twardości drewna, w przedpokoju, gdzie chodzimy w butach, należy zastosować twardszy parkiet, natomiast w pokojach można ułożyć inny rodzaj drewna.