Czym jest trening EMS?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Czym jest trening EMS?
0 Comments

Osoby, które przechodzą rehabilitację, mogą obecnie skorzystać z treningu EMS, jest to trening elektrostymulacji mięśni, w tym przypadku można wykonywać ćwiczenia fizyczne przy jednoczesnym odciążeniu organizmu.

Jest to stymulacja, która polega na wywołaniu skurczów tkanek mięśniowych za pomocą impulsów elektrycznych. Dzięki temu nie trzeba podnosić ciężarów, jest to także dużo wydajniejszy trening niż tradycyjny.

Czym jest trening EMS?

Dlaczego warto wybrać trening EMS?

Zaletą treningu EMS jest możliwość łatwego dobrania intensywności oraz konkretnej grupy mięśniowej. W tym celu można wykorzystać specjalny kombinezon, który pozwala na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, można łatwiej zbudować tkanki mięśniowe. Jest to oferta dla osób, które chciałyby zrzucić nieco kilogramów, a jednocześnie nabrać nieco mięśni. EMS wykorzystuje się w fizjoterapii, w leczeniu pourazowym, wszędzie tam, gdzie nie powinno się stosować tradycyjnych ćwiczeń, jednak wzmacnianie tkanki mięśniowej jest wskazane. Treningi EMS są bezpieczne, nie obciążają stawów, natomiast natężenie impulsów będzie dobierała doświadczona osoba.

W ten sposób można osiągać bardzo dobre rezultaty, tkanka mięśniowa budowana jest znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Regularne ćwiczenia fizyczne będą pozytywnie wpływały na naszą kondycję, samopoczucie. Zaletą treningu EMS jest dużo krótszy czas, który potrzebny będzie na budowanie tkanki mięśniowej. Zatem jest to trening, który będzie dedykowany osobom, które mają mniej czasu, nie zawsze mogą pójść na siłownię czy też na basen. Trening EMS może odbywać się także indywidualnie, z trenerem personalnym, w ten sposób można uzyskać najlepsze wyniki przy dopasowaniu indywidualnym programu ćwiczeń. Odpowiednio dobrane programy EMS mogą także łagodzić bóle stawów, bóle pleców, wzmacniają stabilizację ciała, postawę.

Osoby, które chciałyby skorzystać z treningu EMS, mogą zapoznać się ze szczegółami na stronie https://breaktherules.pl. Jest to bardzo dobry pomysł na budowę tkanki mięśniowej dla osób, które mają mniej czasu, jednak chcą schudnąć czy też poprawić swoją kondycję. Treningi EMS przeznaczone są również dla osób odbywających rehabilitację, które nie mogą nadwyrężać stawów, jednak chcą szybko powrócić do kondycji sprzed urazu.