Gdzie udać się do lekarza będąc w Londynie?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog, Zdrowie >  Gdzie udać się do lekarza będąc w Londynie?
0 Comments

Londyn to jedno z największych miast w Europie. Wiele osób odwiedza je w celach turystycznych, ale są i tacy, którzy zatrzymują się na dłużej, chcąc skorzystać z perspektyw, jakie oferuje życie w tak dużym i fascynującym mieście. Oczywiście nie każdy, kto przybywa do Wielkiej Brytanii, od razu potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. A co, jeśli nagle zachoruje? Dokąd udać się w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia?

Polscy lekarze w Wielkiej Brytanii

Obcokrajowcy dłuższy czas leganie mieszkający i zatrudnieni w Wielkiej Brytanii, mogą korzystać z publicznej służy zdrowia. Niestety nie wszyscy są równie mocno zadowoleni ze sposobu jej funkcjonowania, a w grupie niezadowolonych nierzadko znajdują się Polacy. Na szczęście osoby pochodzące z Polski mogą korzystać w Wielkiej Brytanii z usług polskich specjalistów. Swego czasu na Wyspy wyjechało wielu polskich lekarzy i wiele polskich pielęgniarek. Dziś nadal pracują w brytyjskich szpitalach i klinikach, a wielu z nich prowadzi gabinety prywatne. Ponadto miejscem zrzeszającym świetnych polskich specjalistów jest polska przychodnia w Londynie.

Polska klinika w UK oferuje szereg usług medycznych. Co istotne – przyjmuje zarówno pacjentów, którzy zapisani są do niej na stałe, np. do lekarza rodzinnego albo pediatry, jak i służy pomocom wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują jednorazowo, doraźnie. Klinika stara się sprostać oczekiwaniom pacjentów pochodzących z Polski. Zarówno tych, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają od dawna, jak i tych, którzy dopiero co na Wyspy przybyli. Oczywiście pacjentami kliniki są również rdzenni Brytyjczycy, a także imigranci z innych krajów.

Polska przychodnia w Londynie – jak to działa?

Polska klinika to miejsce powstałe z inicjatywy polskich lekarzy. Miejsce niezależne od brytyjskiego systemu opieki zdrowotnej. Jest to klinika prywatna, ale realizująca usługi w przystępnych cenach i przede wszystkim dostępna dla pacjentów. Polska klinika w UK działa nawet wieczorami i w weekendy, dzięki czemu osobom pracującym łatwiej zadbać o swoje zdrowie.

Przebywając w Wielkiej Brytanii i borykając się z problemami zdrowotnymi, warto skorzystać z oferty polskiej kliniki. Jest to miejsce zrzeszające wielu świetnych polskich specjalistów. Miejsce zapewniające obsługę w języku polskim, a dzięki temu zdecydowanie bardziej przyjazne dla pacjenta. Wizyta lekarska to często stres i niepewność, dlatego warto wybrać miejsce, w którym możliwa jest swobodna rozmowa w ojczystym języku i które dba o jak najlepszą atmosferę. Na plus jest również to, że pacjent, który boryka się z różnymi schorzeniami, może leczyć się w jednym miejscu. Nie musi przemierzać miasta w poszukiwaniu kolejnych lekarzy, bowiem oferta polskiej kliniki jest bardzo rozbudowana.

Polski lekarz w UK – badania i konsultacje

Największą zaletą polskiej kliniki w UK jest bogaty wybór specjalistów. Warto jednak wspomnieć, że pacjenci mogą nie tylko skonsultować objawy chorobowe z lekarzem, ale także wykonać szereg niezbędnych badań. Polska przychodnia w Londynie dysponuje nowoczesnym laboratorium i może pochwalić się doskonałym wyposażeniem gabinetów zabiegowych.