Hale stalowe – przeznaczenie i zalety

0 Comments

Hale stalowe to znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących godnej uwagi alternatywy dla budynków murowanych. Mają one bowiem zauważalną przewagę choćby pod kątem ekonomicznym czy funkcjonalnym.

Skrojone pod Twoje potrzeby
Ich niewątpliwą zaletą jest również możliwość ścisłego dopasowania do wszystkich potrzeb i wymagań klientów. Łatwa personalizacja specyficznych cech konstrukcji (rozmiar, rodzaj poszycia, szczegóły dotyczące bram i okien) idzie w parze z szerokimi możliwościami przyszłych modernizacji, co w żaden sposób nie ogranicza rozwoju inwestora.

Siła uniwersalności
Zapomnieć nie można również o dużej uniwersalności, którą cechują się hale stalowe. Sprawdzą się one znakomicie zarówno jako obiekty sportowe czy eventowe, jak i hurtownie, magazyny, centra logistyczne, mroźnie oraz do użytku w rolnictwie. Oczywiście te przykładowe zastosowania nie wyczerpują wszystkich możliwości. Różne przeznaczenia wiążą się jednak z nieco odmiennymi rozwiązaniami w obszarze konstrukcyjnym.

Inne zalety
Hale stalowe poza tym cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (zasługa wysokiej jakości materiałów i powłok), szybkim montażem/demontażem (optymalizacja czasu pracy poprzez wcześniejsze przygotowanie odpowiednio wymierzonych komponentów) oraz stabilną – mimo że dość lekką – konstrukcją.

O konstrukcji
Konstrukcje hal stalowych tworzą zazwyczaj blachownicowe ramy (przekrój dwuteownik) – wzmocnione dodatkowymi profilami walcowanymi. Dach tworzą kształtowniki ze stali cynkowanej o profilu „Z”. Wraz z profilem „C” jest on również wykorzystywany do produkowania ścian. Dach i ściany zabudowywane są najczęściej blachą trapezową z odpowiednią izolacją bądź płytami warstwowymi z poliuretanem, styropianem czy wełną mineralną w środku. Na uwagę zasługuje też wyposażenie, które obejmuje rury spustowe, rynny, schody, platformy, okna, drzwi, bramy, otwory dymowe, balkony oraz świetliki.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź np. stronę internetową i zapoznaj się z ofertą jednej z najbardziej doświadczonych firm w regionie – Montex. Jedynie w sprawdzone materiały, montowanie i projektowanie, możliwość wykonania kompletnej dokumentacji – możesz im zaufać!