Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu
0 Comments

Hybryda to rodzaj lakieru, który pozwala cieszyć się pięknie wyglądającymi paznokciami nawet do 3 tygodni.

Różnica między klasycznym lakierem a lakierem hybrydowym polega głównie na składzie i konieczności utwardzania hybrydy w lampie LED lub UV. Manicure hybrydowy wykonuje się jak tradycyjny manicure, z tą różnicą, że zamiast klasycznego lakieru używamy specjalnego lakieru hybrydowego, który może przetrwać wiele tygodni bez żadnych uszkodzeń.

Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu

Jak używa się lakierów hybrydowych?

Podstawą wykonania manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia.
Przed nałożeniem lakieru hybrydowego i utwardzeniem go lampą UV należy przygotować płytkę paznokcia. Nadaj paznokciom odpowiedni kształt, delikatnie usuwając skórki zachodzące na płytkę paznokcia i wypoleruj paznokcie za pomocą bloku polerskiego. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, dwóch warstw wybranego kolorowego lakieru hybrydowego oraz topu. Każdą warstwę nakładaną na paznokcie, również bazę i top, utwardza się w lampie.

Czas utwardzania zależy przede wszystkim od mocy lampy UV lub LED oraz pigmentacji lakieru hybrydowego, ponieważ im ciemniejszy kolor lakieru, tym dłuższy będzie czas utwardzania. Zazwyczaj czas utwardzania jednej warstwy zajmuje do dwóch minut, a więc dosyć krótko w porównaniu do tradycyjnego lakieru. Manicure hybrydowy zapewnia pięknie wyglądające paznokcie przez kilka tygodni bez odprysków, smug, łuszczenia, czy utraty połysku, a co najważniejsze lakier hybrydowy jest utwardzany w lampach UV lub LED, dzięki czemu nasze paznokcie są błyskawicznie suche i lśniące. Możemy również wybrać top matowy, dla oryginalnego efektu.

Lakiery hybrydowe, które znajdziemy na stronie https://follynail.com/lakiery-hybrydowe-c-148.html, łączą w sobie cechy lakieru typu soak-off i lakieru klasycznego. Nadają się zarówno do manicure, jak i pedicure, gwarantując intensywny połysk, trwałość i piękne nasycone kolory. Należy wybierać wysokiej jakości lakiery hybrydowe renomowanych producentów. Ważne jest również, aby lakier hybrydowy miał odpowiednią konsystencję, aby podczas nakładania nie brudził i nie zalewał skórek.