Jak wykończyć wnętrze naszego domu?

0 Comments

Podczas remontu możemy pomyśleć o postawieniu nowych czy wyburzeniu starych ścianek działowych. Powinniśmy poznać kilka podstawowych zasad wykonywania tych prac wynikających ze sztuki architektonicznej jak również przepisów prawa budowlanego.

Warto zainteresować się firmą, która świadczy usługi remontowe, doświadczenie powoli ocenić firmie jak najlepiej należy wykonać remont. Jeżeli chcemy zburzyć lub przestawić ścianę działową inspektor nadzoru budowlanego musi stwierdzić, że są one rzeczywiście ściankami działowymi, a nie konstrukcyjnymi.

Pamiętajmy, aby nie ruszać kominów oraz ścian konstrukcyjnych, jeśli jednak koniecznie chcemy dokonać tego rodzaju zmian w ściankach konstrukcyjnych, potrzebna będzie zgoda właściciela budynku i pozwolenia na budowę z dołączonym projektem architektoniczny.

Jeżeli chcemy przebijać otwory, lub wyburzać ściany z żelbetonu, będzie to wymagało opracowania przez konstruktora projektu wzmocnienia nadproża, które zamyka planowany prześwit.

Takie wzmocnienie może stać się ciekawym elementem wykończenia wnętrz. W takich budynkach wszystkie ściany uczestniczą w przenoszeniu sił. Dlatego też nie wolno wykonywać samowolnie otworów w ścianach które z pozoru wyglądają na mało istotne a są ścianami nośnymi. Nie dotyczy to jednak otworów wierconych dla przeprowadzenia instalacji. Na zewnątrz trzeba będzie wybrać dobre płytki granitowe na schody, warto pamiętać aby posiadały one odpowiednie właściwości. Przede wszystkim płytki muszą być antypoślizgowe, muszą być także mrozoodporne dzięki czemu będą odporne na pękanie. Pamiętajmy że w czasie zimy płytki mogą popękać pod wpływem lodu, a nikt nie chce ich wymieniać co roku. Dlatego też też należy wybrać najlepsze modele dostępne na rynku. Przy okazji warto także zadbać o dobre fugi, które muszą być odpowiednio zabezpieczone. Trzeba także zadbać o wytrzymałe balustrady, obecnie coraz częściej do balustrady dopasowana jest gruba szyba, dzięki czemu nasz taras czy balkon będzie prezentował się bardzo dobrze.