Jakie są główne przyczyny łysienia?

Fusion Marek Ciepiela  > Moda >  Jakie są główne przyczyny łysienia?
0 Comments

Wypadanie włosów jest zupełnie normalnym procesem, Możemy stracić nawet 100 włosów dziennie, jednak gdy jest ich więcej, należy się zastanawiać co może być przyczyną.

Możemy spotkać się z wypadanie włosów androgenetycznych, jest to najczęstsza forma. Jest to stopniowa i trwała utrata włosów, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Tylko miejsca wypadania włosów są inne. Podczas gdy u mężczyzn czoło i czubek głowy mają tendencję do przerzedzania się, u kobiet włosy wypadają bardziej na czubek głowy. W przypadku rozproszonego wypadania włosów są one znacznie mniej zauważalne na całej głowie. Często wskazuje na zaburzenie fizyczne lub objaw niedoboru, gdy wypadanie włosów staje się przewlekłe. Aby skutecznie poradzić sobie z problemem, konieczne jest ustalenie jego przyczyny. Innym rodzajem może być wypadanie włosów okrężnych, ten rodzaj wypadania włosów ogranicza się do ograniczonego obszaru. Czynniki psychologiczne, takie jak stres, są często przyczyną miejscowego zapalenia cebulek włosów. Aby temu zaradzić, ogólnie zaleca się leczenie oparte na kortykosteroidach. Może także występować wrodzona utrata włosów, ta rzadka choroba jest spowodowana brakiem cebulek lub defektem genetycznym włosa. Jakie są główne przyczyny łysienia?

Niszcząc mieszki włosowe, zapobiega się odrastaniu włosów.

Istnieją oczywiście różne sposoby radzenia sobie z tego rodzaju problemami. Czasem także wypadanie włosów może być sezonowe, ponieważ wzrost włosów zmienia się w zależności od pory roku. Włosy rosną szybciej latem, a bardziej wypadają jesienią i zimą. Także dziedziczne dyspozycje, są główną przyczyną androgenetycznego wypadania włosów. Ten problem z włosami jest spowodowany nadwrażliwością mieszków włosowych na testosteron. Cykl życia włosa zostaje przyspieszony, przez co przedwcześnie się starzeje. Zaburzenie hormonalne może również powodować przejściową utratę włosów. Ogromna fluktuacja hormonów po ciąży czyli nagły spadek produkcji estrogenu wyjaśnia, dlaczego wiele kobiet traci włosy po urodzeniu dziecka. U osób z genetycznymi predyspozycjami do wypadania włosów stres może powodować zaburzenia hormonalne, które prowadzą do zwiększonej produkcji androgenów. Ten męski hormon sprawia, że mieszki włosowe są nadwrażliwe i wrażliwe. Dobrym pomysłem aby zapobiegać łysienie jest Floresan aktywne serum przeciw łysieniu.