Cięcie laserowe – na czym polega?

0 Comments

Cięcie laserowe jest bardzo powszechnie wykorzystywanym procesem do cięcia wielu materiałów.

Odznacza się bardzo dużą precyzją, prędkością, jak i wszechstronnością zastosowania. Zastosowanie lasera ma wiele zalet i korzyści, dlatego odznacza się tak dużą popularnością. Trzeba jednak wiedzieć, jak wygląda cięcie laserowe, aby w ogóle zdecydować się na to rozwiązanie i wziąć je pod uwagę.

Cięcie laserowe pozwala na termiczne rozdzielenie materiałów. Wiązka lasera uderza w powierzchnię materiału, silnie ją nagrzewa do takiego stopnia, że dochodzi do całkowitego odpadania konkretnej części. Właściwy proces cięcia rozpoczyna się, gdy wiązka lasera dotrze w głąb materiału i trafi w konkretny jeden punkt. System laserowy jest bardzo precyzyjny i można go ustawić dokładnie w taki sposób, aby osiągnąć spodziewane rezultaty.

Cięcie laserowe ma wiele zalet.

Przede wszystkim można je zastosować w przypadku wielu materiałów, żadna inna technologia nie daje takiej możliwości. Nie spotyka się tu praktycznie żadnych ograniczeń, co jest bardzo dużym atutem. Ponadto, warto dodać, że w przypadku takiego cięcia nie jest wymaga żadna dodatkowa obróbka na samym końcu. Cięcie laserowe jest w stanie uszczelnić nawet krawędzie tkaniny, chroniąc je przed strzępieniem się. Umożliwia to ograniczenie czasu, jaki należy poświęcić na cięcie materiału. Zdecydowanie spotyka się to z bardzo dużym uznaniem i dlatego cięcie laserowe uznawane jest za tak popularne, powszechne i godne polecenia. Odznacza się także bardzo dużą precyzją, co jest kolejnym atutem. Powstała szczelina cięcia jest niewiele większa od samej wiązki lasera, umożliwia to wycinanie misternych, geometrycznych, dowolnych kształtów. Warto również podkreślić, że narzędzia używane do cięcia nie zużywają się. Nie ma tutaj problemu stępionej głowicy, dlatego obsługa urządzenia jest mało kłopotliwa i w każdym calu dostosowana do potrzeb. Warto sprawdzić ofertę cięcia laserowego na https://www.investa.pl.