Na co zwrócić uwagę wybierając płytki wielkoformatowe

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Na co zwrócić uwagę wybierając płytki wielkoformatowe
0 Comments

Kiedy wybieramy płytki podłogowe, z pewnością duże znaczenie ma dla nas ich wygląd, kolor i wielkość.

Obecnie bardzo modne są płytki wielkoformatowe. Zaletą takich bardzo dużych płytek jest eleganckie, czyste i lśniące wykończenie podłogi z niewielką ilością fug. Z pewnością pozwoli nam to łatwiej utrzymać powierzchnię płytek w czystości. Duże formaty płytek można również stosować w miejscach o ograniczonej przestrzeni, dzięki czemu nawet niewielka powierzchnia podłogi będzie wyglądała na bardziej przestronną.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki wielkoformatowe

Jest wiele zalet wyboru większych płytek

Duże płytki podłogowe są szybsze w montażu i pozwalają na efektywne użycie materiału wykończeniowego. Podczas pracy z płytkami o większych rozmiarach praca przebiega szybciej, co pozwala znacznie skrócić czas układania płytek. Liczba wymaganych płyt jest mniejsza, co wpływa na czas montażu, a tym samym na procedurę układania płytek. Dzięki innowacyjnym procedurom i narzędziom do cięcia, układanie podłóg jest prostsze i łatwiejsze w przypadku dużych rozmiarów płyt.

Ponieważ wielkoformatowe płyty są bardziej sprężyste i mają niesamowitą wytrzymałość, można je stosować na wielu różnych powierzchniach, dzięki czemu wyglądają niezwykle elegancko, a ich powierzchnia jest mocna i trwała. Płytki dobrej jakości są odporne na wilgoć i plamy, co czyni je odpowiednim materiałem do zastosowania w przedpokoju, kuchni czy łazience.

Im większe płytki, tym bardziej wszechstronne możliwości ich zastosowania. Można takie płytki montować w salonie, łazience, na podłodze w kuchni, na stołach roboczych i nie tylko. Upewnij się, że płytki są wykonane z wysokiej jakości i trwałych materiałów, aby przetrwały w niezmienionym stanie przez lata. Co więcej, ponieważ płytki są duże, jest mniej linii fug, które należy utrzymać w czystości, co czyni ten produkt łatwym w utrzymaniu. Jasne i matowe płytki Entina znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ENTINA/6079. Ich antypoślizgowa powierzchnia wspaniale sprawdzi się w łazience, kuchni czy przedpokoju. Z pewnością takie płytki optycznie powiększą i rozjaśnią pomieszczenie.