Nurkowanie na Sycylii

Fusion Marek Ciepiela  > Rozrywka, Turystyka >  Nurkowanie na Sycylii
0 Comments

Na Sycylii jest kilka miejsc do nurkowania, w tym miejsca nurkowe w pobliżu głównej wyspy i innych na okolicznych wyspach.

Operatorzy nurkowania znajdują się w takich obszarach jak Taormina, San Vito Lo Capo, Pantelleria, Wyspy Egadzkie, Wyspy Liparyjskie i Lampedusa. Nurkować można przez cały rok, chociaż temperatura wody może być nieco chłodna w 15° C zimą w porównaniu do 25° C w miesiącach letnich. Najlepszy czas na wizytę to okres od maja do października. Widoczność jest często bardzo dobra i może sięgać do 40 metrów.

Niektóre miejsca nurkowe na Sycylii doświadczają gwałtownych prądów, ale wiele z nich jest dostępnych dla mniej zaawansowanych nurków.

Miejsca do nurkowania wokół Sycylii obejmują jaskinie, ściany, wraki statków, a także płaty trawy morskiej. Wokół Taorminy znajdziemy jaskinie takie jak Grotta Azzura lub wrak rzymskiego statku towarowego we Wraku Kolumn. Kierując się na północ od wyspy do San Vito Lo Capo, znajdziemy wiele atrakcyjnych dla nurków jaskiń. Warto odwiedzića Wyspy Liparyjskie lub Wyspy Egadzkie. Wulkaniczne Wyspy Liparyjskie są domem dla Stromboli, innego aktywnego wulkanu.

Tutaj można zobaczyć ściany utworzone z lawy, na Wyspach Egadzkich są jaskinie i wraki statków do odkrycia.

Warto odwiedzić także wyspę Lampedusa, która jest najbardziej wysuniętym na południe punktem Włoch. Znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc, gdzie można spokojnie nurkować Sycylia słynie z wielu różnych miejsc do nurkowania. Nurkowanie Sycylia może nie przynieść wielu obserwacji wielu gatunków morskich, w Lampedusie, można spotkać niektóre gatunki rekinów oceanicznych, żółwie morskie, delfiny i rzadkie płaszczki. W większości miejsc nurkowych można zobaczyć mureny i węgorze kongijskie. Jest to świetny pomysł dla nurków o różnym zaawansowaniu, mogą tu nurkować zarówno początkujący, jak również można nurkować w jaskiniach i we wrakach. Dzięki temu można pojechać tam dużą grupą, przy czym każdy znajdzie coś dla siebie, znajdziemy tu wiele wraków statków w czasów II wojny światowej.