Od zarania dziejów ludzkość używa perfum w różnych celach

Fusion Marek Ciepiela  > Handel >  Od zarania dziejów ludzkość używa perfum w różnych celach
0 Comments

Nie myślimy obecnie zbyt wiele o noszeniu perfum, po prostu kupujemy ulubiony zapach i spryskujemy nim ciało, ale tysiące lat temu ich używanie było czymś więcej niż tylko kosmetykiem.

Perfumy były głównym składnikiem i częścią procesu balsamowania ciała zmarłych, były również używane do oddawania czci bogom.

Od zarania dziejów ludzkość używa perfum w różnych celach

Perfum Lacoste damski

Wieki temu perfum używano podczas ceremonii religijnych, podczas których służyły do namaszczania jako olej i palono jako kadzidło. Głównymi źródłami perfum były kwiaty, zioła, żywice, i kora drzew oraz krzewów. Surowe pachnące materiały również moczono w oleju i wodzie i wcierano w ciało. Współcześnie do tworzenia perfum aromatyczne zioła, rośliny i przyprawy sprowadza się z różnych części świata. Pozwoliło to wprowadzić perfumy dla szerokiego grona odbiorców. Niektóre rodzaje perfum Lacoste damskich są lekkie i świeże, kwiatowo-owocowe i zawierają wyciągi z lilii, fiołka, jaśminu, kwiatu pomarańczy, tuberozy, lawendy, paczuli i wetywerii, a także gruszki, maliny, ananasa, czy mandarynki.

W ofercie perfum damskich Lacoste znajdziemy również ciepłe i orientalne zapachy z dodatkiem wanilii, piżma, kardamonu, pieprzu, drzewa sandałowego, kadzidło oraz cedr. Obecnie w perfumach coraz częściej stosuje się składniki syntetyczne, szczególnie jeśli są one naturalnie pochodzenia zwierzęcego, jak piżmo, ambra, cywet czy kastoreum. Obecnie wiele kobiet wybiera zapachy lekkie i naturalne, szczególnie wiosną i latem, dlatego perfumy kwiatowe i owocowe sprawdzą się doskonale w cieplejszych porach roku.

Z pewnością perfum Lacoste damski przypadnie do gustu wielu kobietom, które poszukują nowoczesnych i świeżych zapachów. Nowoczesne metody ekstrakcji w połączeniu z wykorzystaniem syntezy chemicznej w celu stworzenia niepowtarzalnego zapachu znacznie usprawniły sposób wydobywania olejków i tworzenia aromatu perfum. Perfumy są obecnie lubiane w głównych kategoriach, takich jak kwiatowe, orientalne, owocowe, zielone, morskie, kwiatowe i szyprowe, możemy również poszukać perfum niszowych, takie jak skórzana. paprociowa czy tytoniowa.