Porady ekspertów w zakresie fotografii, które naprawdę robią różnicę

Fusion Marek Ciepiela  > Turystyka >  Porady ekspertów w zakresie fotografii, które naprawdę robią różnicę
0 Comments

Fotografia jest w równym stopniu nauką i sztuką, a umiejętności i wizja odgrywają kluczową rolę w ostatecznych wynikach.

Niezależnie od tego, czy jesteś zadowolony z poziomu umiejętności fotograficznych amatora, czy też aspirujesz do bycia kolejnym Anselem Adamsem, te wskazówki poprowadzą Cię o krok dalej w zrozumieniu tego procesu.Uważaj na kadrowanie tematu. Co to oznacza, zależy od tematu. Na przykład, jeśli robisz zdjęcie jednej osobie, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie bliskiego ujęcia, w którym obiekt wypełnia kadr, ponieważ szczegóły są ważne. Z drugiej strony ujęcie krajobrazu może skorzystać z większej odległości, ponieważ w ten sposób uzyskasz całą scenę.Bądź kreatywny i wyjątkowy ze swoimi obiektami. Nie chcesz robić tego samego starego zdjęcia, które zrobił każdy inny fotograf. Szukaj wyjątkowych ujęć, których ludzie wcześniej nie widzieli. Wybierz interesujące tematy, które nie znudzą nikogo, kto je zobaczy. Jeśli chcesz wyrobić sobie markę, jest to niezbędne.Upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie przed zrobieniem zdjęcia. Oświetlenie jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Oświetlenie boczne może tworzyć dramatyczne zdjęcia, ponieważ tworzy cienie i podkreśla krawędzie kształtów.Kadrowanie to niezwykle ważny czynnik, jeśli chodzi o fotografię. Powiększ obiekt, eliminując obiekty, które odwracają uwagę od głównego punktu skupienia. Może to wyeliminować niechciane punkty centralne i zapobiec bałaganowi na zdjęciach.Dążąc do idealnego ujęcia, pamiętaj o świetle słonecznym. Porady ekspertów w zakresie fotografii, które naprawdę robią różnicę

Za mało i nie widać tematu.

Za dużo i dzieje się jedna z dwóch rzeczy. Po pierwsze, zbyt dużo światła słonecznego jest kierowane na obiektyw aparatu lub na obiekt i rozmywa obraz. Po drugie, fotografowana osoba musi mrugać lub zamykać oczy z powodu ogromnej ilości światła słonecznego wpadającego do jego oczu.Robiąc zdjęcie na zewnątrz, staraj się robić to rano lub przed zachodem słońca. Dzieje się tak, ponieważ w tych czasach niebo nie jest tak wysoko na niebie, więc obiekt na zdjęciu nie będzie miał tak dużego cienia, jak w godzinach południowych.Nie zapomnij zrobić sobie zdjęć. Nadal możesz komponować tło i wybrać sposób wykorzystania światła i kolorów. Przekaż instrukcje znajomemu i spójrz na podgląd, zanim zrobisz pauzę. Te zdjęcia będą miłymi wspomnieniami, gdy na nie spojrzysz.Wiele aparatów cyfrowych posiada wbudowane lampy błyskowe, które włączają się automatycznie przy słabym oświetleniu. Chociaż wygodne do robienia zdjęć, bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest użycie zewnętrznej lampy błyskowej, aby skorzystać z większej liczby opcji oświetlenia. Dowiedz się, czy Twój aparat jest wyposażony w „gorącą stopkę” przymocowaną na górze, która pozwoli na podłączenie zewnętrznej lampy błyskowej. Jeśli nie znasz się na aparatach, rozważ udanie się do profesjonalisty, aby upewnić się, że kupiłeś urządzenie zewnętrzne, które jest kompatybilne z aparatem.Kiedy masz do czynienia ze słabym oświetleniem i nie masz statywu, postaraj się być świadomy czasu otwarcia migawki. Upewnij się, że ma mianownik większy niż ogniskowa obiektywu. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uchwycić ostrych obrazów.Teraz powinieneś być w stanie obsługiwać aparat z pewnością siebie i wyraźnymi intencjami. Wykorzystaj to, czego się tutaj nauczyłeś i zastosuj to do swoich zdjęć, aby Twoje zdjęcia mogły pokazać światu to, co widzisz.