Kot ma twój język? Przeczytaj te wskazówki!

0 Comments

Opieka nad kotem to dużo pracy, mimo że są świetnymi zwierzakami.

Pomiędzy rachunkami za weterynarza, karmą dla kotów a żwirkiem i zabawkami dla kotów, być może będziesz musiał ponownie rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na kota. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które powinny pomóc w znalezieniu przyjemniejszych i tańszych sposobów opieki nad kotem.Uratuj swoje meble za pomocą drapaków i podkładek. To naturalne, że koty chcą wyciągać pazury i drapać. Nie oznacza to, że właściciel kota musi mieć uszkodzone meble. Zapewnij swojemu kotu miejsca, w których można go podrapać i przekieruj go tam, jeśli zdecyduje się wypróbować twoją sofę. Drapaki dla kotów są dostępne w wielu kształtach i materiałach, a niektóre koty preferują określony typ, więc znalezienie odpowiedniej kombinacji dla kota może zająć trochę prób i błędów.Upewnij się, że masz dobry transporter lub kosz do transportu kotów z jednego miejsca do drugiego. Właściwy nosidełko lub kosz powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogły się wygodnie obracać. Powinien być również łatwy do czyszczenia. Upewnij się, że jest wyłożony kocem, poduszką lub ręcznikiem, aby zapewnić im wygodę i przytulność podczas podróży.Utrzymuj kuwetę w czystości. Koty są z natury bardzo czystymi zwierzętami, a brudna kuweta sprawi, że Twój kot będzie szukał alternatywnych miejsc, w których mógłby się załatwić. Koty cenią również swoją prywatność, dlatego staraj się umieścić budkę w miejscu, w którym nie ma dużego ruchu pieszego.Dowiedz się, ile jedzenia powinieneś karmić swojego kota. Podczas gdy pojemniki na karmę dla kotów zawierają ogólne informacje, dowiedz się od weterynarza, ile jedzenia powinien jeść Twój kot. Wielu właścicieli tego nie robi i przekarmia swoje koty. Poświęć trochę czasu, aby znaleźć odpowiednią ilość, aby nie skończyć z kotkiem z nadwagą.Unikaj kryształów i kamieni w pęcherzu, podając wysokiej jakości pokarm. Kot ma twój język? Przeczytaj te wskazówki!

Twój kot odczuje znaczny ból, gdy będzie musiał przejść przez te kryształy, a dla weterynarza nie jest to łatwy (ani tani) problem.

Aby temu zapobiec, upewnij się, że karma Twojego kota nie zawiera dużo magnezu. Przeczytaj etykietę na dowolnej wybranej żywności. Produkty rybne mogą mieć więcej magnezu w porównaniu z drobiem.Kto powiedział, że tylko psy potrafią robić sztuczki? Koty są bardzo inteligentne i mają zdolność uczenia się, zwłaszcza jako młode kocięta. Niektórzy ludzie szkolą swoje koty, aby bawiły się w aportowanie, tak jak robią to psy. Są nawet osoby, które z powodzeniem nauczyły swojego kota używania zwykłej toalety zamiast kuwety.Zastanów się nad adopcją wielu kotów, zwłaszcza że będzie to spędzać dużo czasu w samotności. Jeden kot poradzi sobie sam, jednak dwa to niewiele więcej pracy lub wydatków niż jeden i mogą dotrzymywać sobie towarzystwa i bawić się nawzajem. To zażegna nudę, zwłaszcza jeśli pracujesz przez wiele godzin.Podczas gdy dzieci powinny pomagać w opiece i obowiązkach kota, obowiązki kuwety zostaw dorosłym lub starszym dzieciom. Kuweta kota może przenosić choroby i pasożyty. Ponieważ młodsze dzieci mogą nie przestrzegać właściwych procedur mycia rąk, lepiej pozostawić tę pracę starszym i bardziej odpowiedzialnym.Właściwa pielęgnacja każdego zwierzaka może sporo kosztować, dotyczy to również kotów. Jest tak wiele rzeczy do zrobienia, że ​​przypomina to posiadanie dziecka. Istnieje jednak wiele sposobów na zmniejszenie wydatków na kota i opiekowanie się nim w sposób, na jaki zasługuje.