Projektowanie strony internetowej, którą ludzie pokochają

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Projektowanie strony internetowej, którą ludzie pokochają
0 Comments

Zamiast zlecać projektowanie stron internetowych, naucz się robić to sam.

To naprawdę nie jest trudne, kiedy już to opanujesz. Czytaj dalej ten artykuł, aby zrozumieć, jakie to proste.Użyj nawigacji o ustalonej pozycji. Ta technika polega na zablokowaniu panelu nawigacyjnego witryny podczas przewijania strony w dół. Korzysta z niej praktycznie każdy, kto odwiedzi Twoją witrynę.Dołącz do forów internetowych, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o projektowaniu stron internetowych. Możesz po prostu wykonać szybkie wyszukiwanie w Google i znaleźć informacje, których chcesz się nauczyć, bezpośrednio w sieci za darmo.Szybkość ładowania strony internetowej jest ważnym czynnikiem projektowym. Zdaj sobie sprawę, że odwiedzający Twoją witrynę mają wiele opcji i po prostu przejdą gdzie indziej, jeśli Twoja witryna nie załaduje się od razu.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Utrzymuj swoje strony w rozsądnej długości. Dodaj treść poprzez nowe strony w swojej witrynie, zamiast umieszczać ją na końcu strony głównej. W większości czytelnicy niechętnie kontynuują przeglądanie strony, która wydaje się przewijać w nieskończoność. Jeśli musisz mieć dużo treści na jednej stronie, umieść hiperłącza u góry i w sekcjach na całej stronie. Projektowanie strony internetowej, którą ludzie pokochają

Pozwala to użytkownikom na poruszanie się po dostępnej treści bez nadmiernego przewijania.Pliki, które należy otworzyć w zewnętrznym programie, należy zawsze oznaczać ikoną.

Wiele witryn obsługuje pliki PDF i rzadziej pliki DOC, które należy otwierać odpowiednio w programie Foxit Reader i Microsoft Word/OpenOffice. Pliki te powinny być oznaczone ikoną reprezentującą typ pliku oraz linkiem do pobrania odpowiedniej przeglądarki, jeśli użytkownik jej nie posiada.Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać swój licznik odwiedzin, aby wszyscy mogli je przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, jednak nie służą one żadnemu celowi. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości usług śledzenia, a niektóre są nawet bezpłatne. Użyj ich zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.Aby stworzyć bardziej atrakcyjną stronę internetową, spróbuj użyć własnych zdjęć. Kilka zdjęć w Twojej witrynie może sprawić, że będzie ona bardziej atrakcyjna dla odwiedzających. Ludzie będą spędzać więcej czasu w Twojej witrynie, rozglądając się, gdy zobaczą zdjęcia, które chcą kliknąć.Upewnij się, że logo Twojej firmy jest dobrze zaprojektowane i widoczne na każdej stronie Twojej witryny. Twoje logo jest kluczowym elementem Twojej marki i powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, gdy przechodzą do Twojej witryny. Jeśli nie możesz wymyślić dobrego pomysłu na logo, istnieją firmy projektowe, które wykonają je stosunkowo niskim kosztem.Spróbuj zaprojektować dla wszystkich rozdzielczości ekranu. Prosta strona internetowa zawsze może zachęcić odwiedzających do pozostania i zapoznania się z treścią. Jeśli witryna nie wygląda dobrze w określonej rozdzielczości, użytkownik może ją opuścić, ponieważ nie może jej wyświetlić. Zaprojektowanie bardziej rozciągliwego układu, który pasuje do dowolnej rozdzielczości ekranu, pozwala wiedzieć, że wszyscy odwiedzający mogą cieszyć się treścią.Nauka projektowania w sieci jest znacznie łatwiejsza, gdy ćwiczysz. Rozpocznij proste strony w językach C+ i HTML, aby przetestować podstawy. Ważne jest, aby ćwiczyć, aby upewnić się, że znasz zasady projektowania stron internetowych.Kodowanie towarzyszące projektowaniu strony internetowej sprawia, że ​​ludzie myślą, że proces jest trudny. Jednak w rzeczywistości jest to całkiem proste, gdy się trochę o tym nauczysz! Skorzystaj z powyższych wskazówek i zaprojektuj świetną witrynę.