Wypowiedzenie umowy OC poprzedniego właściciela auta

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  Wypowiedzenie umowy OC poprzedniego właściciela auta
0 Comments

Kupując używany samochód, nabywca jest uprawniony do korzystania z ubezpieczenia OC, które zostało wykupione przez poprzedniego właściciela.

Obowiązkowe jest powiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego o fakcie zakupu auta. Nowy właściciel może wówczas dowiedzieć się czy konieczne jest uregulowanie zaległości za poprzedniego posiadacza lub różnicy pomiędzy składkami poprzedniego właściciela, a składkami obliczonymi dla nowego posiadacza. Jeśli takie kalkulacje są niekorzystne, wówczas warto skorzystać z opcji wypowiedzenia poprzedniej umowy OC.

Wypowiedzenie umowy OC poprzedniego właściciela auta

Co warto wiedzieć o wypowiedzeniu umowy OC?

Każdej osobie kupującej auto używane przysługuje prawo do korzystania z poprzedniej polisy OC, ale we wspomnianych wyżej przypadkach warto ją wypowiedzieć i wykupić nową polisę na swoje dane w dotychczasowym lub innym towarzystwie. Można w ten sposób uniknąć niemiłych i dość kosztownych niespodzianek. Okazuje się, że proces wypowiedzenia takiej umowy nie jest zbyt skomplikowany i nikt nie powinien mieć z nim większych problemów.

Nie istnieje żaden uniwersalny wzór dokumentu wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC. W dokumencie takim należy umieścić informacje na temat danych osobowych właściciela pojazdu, nazwę i adres firmy ubezpieczeniowej, numer polisy, której dotyczy wypowiedzenie oraz dane samochodu. Dokument taki można wysłać pocztą, w wiadomości e-mail czy też dostarczyć ją bezpośrednio do oddziału firmy. W razie potrzeby warto posiłkować się serwisami przeznaczonymi do generowania stosownych dokumentów na podstawie danych wprowadzonych w specjalnych formularzach.

Więcej informacji na temat wypowiadania umowy OC można znaleźć na wielu praktycznych stronach internetowych, takich jak https://porownywarka-ubezpieczen.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-przez-nabywce-pojazdu/. Warto korzystać z takich praktycznych porad i stosować się do nich, aby ułatwić sobie załatwianie spraw formalnych związanych z nabyciem auta i jego ubezpieczeniem.