Sita szczelinowe Pro-SLOT

0 Comments

Progress Eco zajmuje się produkcją sit szczelinowych w sposób wysoce zaawansowany technologiczne.

Polega ona na wykorzystaniu zgrzewania elektrooporowego wcześniej wyprofilowanych drutów roboczych z układami drutów nośnych. Dzięki temu szczeliny sita są tworzone z dużą precyzją.

Zgrzewane sita szczelinowe

Sita szczelinowe zgrzewane Pro-SLOT wykorzystywane są zarówno w układach dynamicznych, jak i w układach statycznych, co świadczy o ich uniwersalności. Ponadto efektywność pracy, jaką zapewniają, sprawia, że procesy przebiegają szybko i skutecznie.

Oferujemy sita szczelinowe zgrzewane na okrągło lub na płasko, z różną grubością drutów i w dowolnych kształtach oraz rozmiarach.

Sita szczelinowe Pro-SLOT

Czym charakteryzują się sita szczelinowe zgrzewane Pro-SLOT?

Pierwszą wartą wymienienia cechą sit szczelinowych Pro-SLOT jest ich duża wytrzymałość. Otóż mimo ścierania się powierzchni sita, szerokość szczeliny się nie powiększa. Dzięki temu można z nich korzystać przez długi czas, bez konieczności ich częstej wymiany.

Te sita potrafią także radzić sobie z wyjątkowo ciężkim materiałem. Cechuje je też wysoki współczynnik powierzchni otwartej, wyjątkowo niewielka podatność na zaślepianie, funkcja samooczyszczania, precyzja separacji i filtracji, a także to, że nie wywołują one wielkiego spadku ciśnienia.

Wybierając sita szczelinowe zgrzewane od PROGRESS SCREENS, zyskujesz na wydajności i trwałości, a to ogranicza koszty związane z konserwacją i remontami urządzeń.

Do czego wykorzystywane są sita szczelinowe zgrzewane?

Zastosowanie tego rodzaju sit jest dość szerokie. Korzysta z nich wiele branż takich jak:

Przemysł chemiczny – oczyszczanie potasu i fosforanów, a także przetwarzanie polimerów, farb, powłok i innych chemikaliów;

Przemysł naftowo-gazowy – odsiarczanie, produkowanie smarów oraz paliw, osuszanie gazów naturalnych, a także regenerowanie katalizatorów;

Przemysł kopalniany – oczyszczanie węgla;

Przemysł energetyczny – wydobycie gazów naturalnych oraz ropy naftowej;

Przemysł przetwórczy – recykling;

Przemysł spożywczy – sortowanie, klasyfikacja, absorbcja, suszenie i ekstrakcja;

Ponadto służą one także do poprawiania jakości wody. Dzięki działaniu sit woda może stać się zdatna do picia. Umożliwiają one jej odsalanie i oczyszczanie. Tym samym jej wartość rynkowa się zwiększa. Warto wiedzieć, że sita szczelinowe zgrzewane wykorzystuje się także w oczyszczalniach ścieków.