Wentylatory przemysłowe dachowe

0 Comments

Wielu z nas doskonale wie o tym, że wentylatory przemysłowe dachowe są używane w dwóch celach. Jeden z nich to wymiana mieszanki powietrznej na tę o większej zawartości tlenu. Opcja ta jest rzecz jasna niezbędną choćby w wielkich stalowych halach produkcyjnych, w których to ludzie pracują i ciężko i długo. Druga funkcja też ma kluczowe znaczenie, a konkretniej to pozbywanie się pyłów, bo nawet ten pył z mąki lub z cukru po użyciu zapalniczki zmienia się w kulę ognia. Dlatego też to drugie zastosowanie jest tym ważniejszym, a w przypadku niektórych fabryk wręcz niezbędnym. Wiele znaczy też i to, że takie wentylatory należy dobrać pod względem wydajności do gabarytów konkretnej hali produkcyjnej, bo tłoczenie tego świeżego powietrza z myślą o celach produkcyjnych to nie jakaś tam dowolność, tylko tego typu kwestie regulują przepisy modyfikowane już od dość wielu lat, a one jasno wspominają o wydajności wentylatorów i co równie istotne raz na jakiś czas się zmieniają i zazwyczaj za wprowadzenie zmian tego rodzaju odpowiada jakaś katastrofa bezpośrednio powiązana z halą produkcyjną, w której to zginęli ludzie.
Wentylatory przemysłowe dachowe

Komfort

Nie da się też ukryć tego, że wentylatory przemysłowe dachowe dość często tłoczą to chłodniejsze powietrze do wnętrza hali magazynowej lub produkcyjnej, a ono daje ludziom komfort i to szczególnie w miesiącach takich jak czerwiec lub lipiec, bo właśnie wtedy warunki są zdecydowanie tymi bardziej wycieńczającymi. Dlatego też właśnie wtedy niezbędne jest powietrze o większej zawartości tlenu, które też na dokładkę jest tym chłodniejszym. Ze względu na te konkretne przyczyny wentylator przemysłowy często jest integralną częścią sporego i masywnego klimatyzatora, a takowy nie działa bez przerwy. Jego poprawną pracę raz na jakiś czas musi zweryfikować specjalista, czyli ktoś kto zajmuje się tego typu urządzeniami i na dokładkę zna je doskonale. Taka osoba dokonuje napraw eksploatacyjnych, a czasami nawet tych o wiele droższych, które są rzecz jasna niezbędnymi właśnie wtedy gdy warunki poza halą są niezwykle trudnymi w sensie temperaturowym.

Inne ważne wzmianki

Wielu z nas też wie o tym, że wentylatory przemysłowe dachowe zaliczane do jednych z droższych modeli na rynku, to nie sprzęty produkowane przez rok lub dwa, do których to po zakończeniu produkcji nie da się nabyć podzespołów. Takowe produkuje się nawet przez bliską dekadę, a części zamienna da się nabyć przez kolejne dziesięć lat w charakterze oryginalnych i nieco tańszych dobrych jakościowo zamienników na których wentylatory dość często się naprawia.