Wykorzystanie formowania rotacyjnego

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes, Blog >  Wykorzystanie formowania rotacyjnego
0 Comments

Zastosowanie tworzy sztuczne jest obecnie coraz większe.

Wynika to z właściwości tworzy sztucznych, które pozwalają na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych wyrobów. Jednocześnie łatwo obróbki tworzyw sztucznych pozwala na realizowanie różnorodnych wyrobów. Natomiast do realizowania obróbki sztucznych materiałów niezbędne jest wybranie odpowiedniej technologii. Jedną z takich technologii jest formowanie rotacyjne.

Co jest w stanie zapewnić formowanie rotacyjne?

Przy realizowaniu formowania rotacyjnego można wykorzystywać specjalne formy. Składają się z różnej ilości elementów, które pozwalają na nadanie tworzywom sztucznych oczekiwanych kształtów. Do przygotowania konkretnej formy wykorzystywane są specjalne maszyny do roto formowania. Takie maszyny pracują poprzez podgrzewanie tworzywa, gdzie pracują na dwóch osiach. Pozwala to na równomierne pokrywanie wewnętrznych ścianek formy materiałem. Przygotowana forma jest następnie chłodzona, co pozwala uzyskać gotowy wyrobów. Do korzyści takiej technologii można zaliczyć to, że nie trzeba tworzyć różnych elementów z tworzyw sztucznych, które następnie muszą być ze sobą łączone. Można w ramach jednej formy przygotować połączone już, a jednocześnie odmienne elementy.

Jakie są korzyści realizowania takiego formowania?

Do korzyści wykorzystania formowania rotacyjnego można zaliczyć między innymi:
– możliwość tworzenia przedmiotów o różnym przeznaczeniu oraz różnego typu,
– niskie koszty związane z przygotowaniem form,
– tworzenie przedmiotów o bardzo skomplikowanym kształcie,
– możliwość taniego realizowania krótkich serii przedmiotów,
– możliwość realizowania elementów wielowarstwowych.
Szeroki zakres zastosowania formowania rotacyjnego przekłada się na coraz większe zainteresowanie takim rozwiązaniem w firmach. W tym względzie formowanie rotacyjne roto4mat.pl jest w wielu aspektach tańsze. Dodatkowo można uzyskać niskie straty na ma terali podczas realizowania formowania wyrobów, a także wysoką powtarzalność produktów.