Cegła retro w nowoczesnym domu

Fusion Marek Ciepiela  > Dom >  Cegła retro w nowoczesnym domu
0 Comments

Ceglane ściany mogą być bardzo pięknym akcentem we wnętrzu i mają tę zaletę, że można je łatwo zintegrować z prawie każdym rodzajem wystroju, niezależnie od stylu.

Ceglane ściany mają zazwyczaj industrialny lub rustykalny charakter, ale w połączeniu z innymi wpływami i stylami mogą się dostosować i stać się częścią całego wystroju. Istnieje wiele sposobów na zintegrowanie ich z wystrojem wnętrza. Na przykład może być bardzo interesujące, aby ściana z cegły była używana jako ściana działowa w pokoju. To praktyczna funkcja, która staje się częścią dwóch pokoi i można ją łączyć na dwa różne sposoby. Użyj go, aby oddzielić kuchnię od jadalni lub korytarza od salonu. Jest to funkcja, która najlepiej wygląda w częściach wspólnych lub towarzyskich, ale również w miejscach prywatnych, takich jak sypialnia czy łazienka. Tam atmosfera jest zupełnie inna, a inne funkcje są bardziej odpowiednie. Możesz także stworzyć piękny łuk między pokojami. Korytarz z pewnością skorzysta na odsłoniętych ceglanych ścianach, ponieważ są one przestrzenią przejściową i niekoniecznie muszą pasować do reszty domu. Kuchnia jest także doskonałym miejscem na ceglane ściany.

Pomagają stworzyć ciepłą i swobodną atmosferę, ponieważ cegły w pomieszczeniu są przytulne ze względu na fakturę i kompozycję. Jednym z najczęstszych sposobów korzystania z cegieł i ścian z cegły jest zintegrowanie ich z projektem kominka. To klasyczny obraz, który zapewnia ci przytulność, którą większość ludzi stara się osiągnąć. Ceglane ściany są zwykle używane jako akcenty i zwykle uzupełniają gładkie białe ściany. Bardzo dobrze się wtedy prezentują i wyróżniają w całym projekcie. Obecnie stosuje się dekoracyjne ściany z cegieł nie tylko w loftach, ale również w nowoczesnym budownictwie. Ściany wewnętrzne, na których położona zostanie cegła dekoracyjna najlepiej nadają się do gospodarstw domowych o pasywnym i niższym zużyciu energii, ponieważ ściany skutecznie wspierają system ogrzewania domu, a także pochłaniają wilgoć, która nie może uciec dzięki skutecznemu ekranowaniu klimatu.