Trwałe znicze wykonane ze szkła

Fusion Marek Ciepiela  > Dom >  Trwałe znicze wykonane ze szkła
0 Comments

Tradycyjnie każdego roku w listopadzie we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarze, aby zapalić na grobach bliskich zmarłych znicze.

Oczywiście wiele osób przez cały rok odwiedza groby zmarłych z rodziny, przyjaciół, zapalamy również znicze na grobach opuszczonych, których nikt już nie odwiedza. Zapalamy również znicze na grobach nieznanych żołnierzy, pod pomnikami upamiętniającymi walczących o niepodległość naszego kraju.

Trwałe znicze wykonane ze szkła

Znicze do zapalenia na grobach

Znicze możemy znaleźć w sprzedaży przez cały rok, szeroką ofertę zniczy szklanych znajdziemy zazwyczaj w hurtowniach. Warto kupować znicze szklane, ponieważ są one trwałe, ekologiczne, możemy w nich wymieniać wkłady, zatem posłużą nam przez długi czas. Znicze plastikowe dość szybko się stopią, mogą zatem zaplamić nagrobek woskiem. Dodatkowo trzeba je wyrzucić po wypaleniu do kosza, nie są trwałe ani estetyczne. Wiele osób kupuje znicze kamionkowe, ale one również są jednorazowe, nie przetrwają zbyt długo.

Zapalone znicze szczególnie pięknie wyglądają na cmentarzu, gdy się ściemnia. Często znicze większe palą się kilkanaście godzin lub nawet dłużej. Dobrej jakości szklane znicze mogą nam posłużyć przez długi czas, wystarczy wymienić w nich wkład. Warto wybierać wkłady, które palą się przez długi czas, na przykład kilka dni palą się wkłady olejowe, które są droższe od parafinowych. To, jakie znicze wybierzemy, zależy oczywiście od naszego gustu. Jednym osobom podobają się bardziej wyszukane znicze w dekoracyjnych kształtach, inni wolą proste znicze w kształcie kuli czy kwadratu. Znajdziemy również znicze w kształcie choinki, jajka, kapliczki, gwiazdy, które będą odpowiednie, kiedy odwiedzamy cmentarz w okolicach świąt.

W wielu hurtowniach możemy zakupić znicze, które tradycyjnie zapalamy na grobach, aby uczcić pamięć zmarłych osób. Warto wybierać znicze szklane, które długo się palą, dają dobre światło. Znajdziemy w sprzedaży zarówno znicze proste w kształcie, jak i bardziej dekoracyjne, ze szkłem alabastrowym, dekoracyjnym, mrożonym, ze szkłem białym czy w wielu kolorach.