Czym jest kolagen i dlaczego jest tak bardzo potrzebny w naszym organizmie?

0 Comments

Badania naukowe już dawno pomogły stwierdzić, że kolagen jest częścią tkanki łącznej, która skutecznie łączy skórę, kości, a także chrząstki.

To właśnie niedobór kolagenu sprawia, że nasza skóra wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, bolą nas stawy, a intensywne ćwiczenia mogą później odbić się na naszych stawach. Pierwsze ubytki kolagenu w naszym ciele będą najbardziej widoczne na twarzy oraz szyi. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele produktów kosmetycznych, kremów, czy maści posiadających w sobie odpowiednie ilości kolagenu, które pomogą zahamować proces powstawania zmarszczek. Niezwykle niebezpiecznym efektem niedoboru kolagenu jest choroba nazywana kolagenozą, która objawia się utratą wagi, zmęczeniem czy zwiększeniem temperatury ciała. Dlatego też ważne jest, by wspomagać nasz organizm w produkcji kolagenu, odżywiać się odpowiednio, a w miarę możliwości odpowiednio suplementować naszą dietę.
Kolagen w jedzeniu możemy znaleźć chociażby w żelatynie spożywczej, kurzych łapkach, podrobach czy chrząstkach rekina. Czym jest kolagen i dlaczego jest tak bardzo potrzebny w naszym organizmie?

Jednak umówmy się, któż z nas będzie chciał szukać, a później spożywać chrząstki rekina.

Ważną informacją jest również to, że wyżej wymienione produkty spożywcze nie należą do kategorii najzdrowszych. Odpowiednia suplementacja diety w produkty bogate w kolagen mogą odsunąć w czasie pojawianie się pierwszych zmarszczek, zapaleń stawów, bólów stawów, a nawet nadwagi. Kolagen skutecznie pobudza nasz metabolizm do przekształcania glukozy w energię. Warto jednak też wspomnieć o tym, że „przedawkowanie” kolagenu może doprowadzić do ogólnego osłabienia, bóli mięśni oraz stawów. Nieprzyjemny posmak w ustach oraz „kwaśny” oddech to inne skutki uboczne stosowania kolagenu w płynie. Jednak jeśli szukasz odpowiedniego suplementu dla swojego organizmu, sprawdź Collibre.eu, które oferuje najwyższej jakości preparaty zawierające płyn kolagen. Nie zwlekaj, już teraz sprawdź ofertę tego producenta.