Gdzie znajdują zastosowanie pompy membranowe?

0 Comments

Pompy membranowe znajdują zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu i mogą obsługiwać bardzo dużą gamę płynów.

Pompy te wchodzą w skład pomp wyporowych, ponieważ ich natężenia przepływu nie różnią się zbytnio od tego rodzaju pompy. Te typy pomp są używane do tłoczenia płynów o wysokiej, niskiej lub średniej lepkości, a także płynów o dużej zawartości części stałych. Pompy membranowe obsługują wiele chemikaliów, takich jak zasady i kwasy. Pompa membranowa jest pompą wyładowczą lub wyporową. Jest również nazywany pompą membranową. Ta pompa działa z wykorzystaniem mieszanki ruchu posuwisto-zwrotnego gumy, membrany teflonowej, lub termoplastycznej i odpowiednich zaworów na dowolnej powierzchni membrany do tłoczenia dowolnej cieczy. Czasem w brudnej wodzie, którą chce się wypompować, na przykład z dna wykopu znajduje się duża ilość osadów. Opadają one dość łatwo na dno i ciężko je czasem wypompować. Dobrym rozwiązaniem będą tu pompy do gęstych osadów wyposażone w agitator. Jest to specjalne urządzenie, które bardzo silnie miesza wodę przed wypompowaniem, a więc powoduje, ze osady z dna są w niej zawieszone, przez co znacznie łatwiej je wypompować i się ich pozbyć. Pompy do gęstych osadów wyposażone w agitator pracują często w dość trudnych warunkach, dlatego muszą one być wykonane z materiałów wysokiej klasy oraz posiadać konstrukcję, która zabezpiecza je przed zatykaniem się.

Kiedy zachodzi konieczność stałego pompowania wody czystej albo zanieczyszczonej potrzeba do tego celu wydajnych i zautomatyzowanych urządzeń.

Takimi są pompy samozasysające napędem elektrycznym do wody czystej i zanieczyszczonej. Pompy do wody czystej, w połączeniu ze zbiornikiem hydroforowym świetnie nadawać się do zaopatrywania domu woda ze studni. Pompy do wody brudnej posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed uszkodzeniem oraz są bardzo wydajne i wygodne w użyciu. Z pewnością pompa membranowa jest pompą niezawodną, sprawdzającą się w wielu sytuacjach.