Grzejniki dekoracyjne – stylowy i funkcjonalny element twojego wnętrza

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Grzejniki dekoracyjne – stylowy i funkcjonalny element twojego wnętrza
0 Comments
Grzejnik dekoracyjny zakupiony w sklepie Terma-Tech we Wrocławiu

Typowy styczniowy dzień. Za oknem mroźnie i biało. Na usta cisną się słowa piosenki, którą każdy pamięta z dzieciństwa: „nasza zima zła”. Ale czy faktycznie taka zła ta zima? Niewątpliwie ma też swój urok. Pod warunkiem, że nie musimy wystawiać nosa na zewnątrz, a nasze mieszkanie podłączone jest do ogrzewania miejskiego. Wystarczy przekręcić pokrętło przy kaloryferze i możemy zapomnieć o złych aspektach mroźnej pory roku. Ale nie każde mieszkanie podłączone jest do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nie doceni zalet takiego ogrzewania ten, kto nigdy nie mieszkał w starej kamienicy. Mieszkańcy tego typu budynków bardzo często borykają się z problemem niskiej temperatury w lokalach w okresie zimowym. Brak podłączenia do sieci miejskiej wymusza na lokatorach tych budynków znalezienie alternatywy. Możliwości jest kilka. To jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy zależy od możliwości przystosowania mieszkania w kamienicy do odpowiedniego systemu grzewczego i oczywiście od środków finansowych, które chcemy przeznaczyć na inwestycję w ciepło.

Ozdobne grzejniki elektryczne

Choć nierzadko w mieszkaniach takich spotkać można jeszcze piece kaflowe, będące dziś już raczej zabytkiem i reliktem przeszłości, to do przedwojennych budowli wkradła się nowoczesność w postaci grzejników elektrycznych. Ta forma ogrzewania mieszkania jest o tyle wygodna, że nie wymaga skomplikowanych prac związanych z przygotowaniem i montażem instalacji grzewczych. Możemy je znaleźć w wielu miejscach zarówno  stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak sklep z grzejnikami Terma-Tech, w którym otrzymamy również profesjonalne doradztwo oraz pomoc przy wyborze modelu idealnego do naszego mieszkania. Wybierając taki rodzaj ogrzewania, możemy być pewni, że nie wiąże się to z długotrwałymi i uciążliwymi pracami remontowymi. Wystarczy gniazdko elektryczne i można zapomnieć o zimie i mrozie na zewnątrz. Mało tego. W dzisiejszych czasach nawet grzejniki elektryczne mogą być swego rodzaju dekoracją wnętrza. Grzejniki ozdobne możemy dziś kupić w większości marketów budowlanych. Asortyment sklepów jest naprawdę bogaty. Znajdziemy w nim zarówno grzejnik dekoracyjny do salonu, jak również grzejnik elektryczny łazienkowy.

 

Grzejnik ozdobny kupiony w sklepie internetowym z grzejnikami Terma-Tech

Zakup grzejnika dekoracyjnego

Wydawać by się mogło, że zakup grzejnika to prosta sprawa i nie wymaga szczególnie dużo czasu. W końcu grzejnik, to grzejnik – jaki jest, każdy widzi. Nieprawda! Grzejniki ozdobne to osobna kategoria w dziedzinie dekoracji wnętrz. Ich stylistyka jest niesamowicie zróżnicowana. Znajdziemy tu standardowo i klasycznie wyglądające urządzenia grzewcze, jednak nie zawiodą się również osoby bardziej wymagające i oczekujące od grzejnika czegoś więcej niż tylko wytwarzania ciepła. Niektóre z tych urządzeń do swego rodzaju sztuka współczesna. I tak na przykład grzejnik dekoracyjny do salonu może wyglądać jak nowoczesna rzeźba w kształcie plastrów miodu, która niewątpliwie doda charakteru pomieszczeniu, w którym ją umieścimy.

Grzejniki łazienkowe

Historia zna również przypadki, gdzie grzejniki łazienkowe zostały pomylone z telewizorem. Gość hotelu, w którym zastosowano takie nowoczesne rozwiązania z oburzeniem zadzwonił na recepcję, żeby poinformować, że telewizor w łazience nie działa. Po interwencji serwisu hotelowego w pokoju (a raczej łazience) owego gościa, okazało się, że faktycznie brak jest wizji na tym urządzeniu, bo nie do tego ono służy. Jako grzejnik łazienkowy, a nie nowoczesny telewizor z płaskim ekranem powinien ogrzewać i te funkcje spełnia. Kto wie, może kiedyś jego funkcjonalność będzie zwiększona. Jednak współcześnie grzejniki dekoracyjne oprócz oczywistej funkcji, jaką jest ogrzewanie pomieszczenia spełniają również rolę niebanalnej i efektownej ozdoby.