Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Fusion Marek Ciepiela  > Dom >  Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?
0 Comments

Rodzaj pokrycia dachowego jaki wybierzemy na nasz dom może zależeć od wyglądu budynku, z pewnością domy wzorowane na dworki, domy w bardziej klasycznym stylu mogą posiadać pokrycia z dachówki ceramicznej.

W przypadku bardziej nowoczesnego budynku bardziej będzie pasowała blachodachówka. Oczywiście nie jest to jedyny wyznacznik wyboru pokrycia naszego dachu, warto zwrócić uwagę iż blachodachówka będzie lżejsza, łatwiejsza w obróbce. Dlatego warto zastanowić się jaki materiał wybrać.

Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Dachówki ceramiczne i betonowe

Najpopularniejsze są dachówki ceramiczne, wypalane w odpowiednio wysokiej temperaturze, które posiadają także specjalne domieszki. Odpowiadają one za wzmocnienie, dzięki temu dachówki ceramiczne odporne są na działanie czynników zewnętrznych. Często wykorzystuje się także dachówki z cementu. Różnią się one od siebie grubością. Dachówki wytwarzane z materiału, jakim jest beton są dachówkami bardziej urozmaiconymi od dachówek ceramicznych, masa betonowa, z jakiej są one wytwarzane jest barwiona za pomocą szerokiej palety pigmentów. Zarówno dachówki ceramiczne, jak i dachówki wytwarzane z masy betonowej układa się na dachach posiadających kont nachylenia minimum 30°, dzięki czemu uzyskiwany jest odpowiedni odpływ wody deszczowej z powierzchni dachowej, co równocześnie niweluje ryzyko przeciekania dachu.

Dachy bardzo często wyposażone są także w stopnie kominiarskie, a także wiele elementów ozdobnych i elementów wykończeniowych, dzięki którym każdy z nabywców dachówek może stworzyć unikalny i przyciągający oko atrakcyjny wygląd pokrycia dachowego, który jednocześnie będzie charakteryzował się wyjątkowym wyglądem. Dachówki ceramiczne mogą być także pokryte warstwami zabezpieczającymi, mogą być to impregnaty, czy też szkliwo.

Różne rodzaje pokryć dachowych może by zakupić na stronie complexhouse.pl/dachy, znajdziemy tam blachy z rąbkiem stojącym, blachodachówkę, blachę trapezową jak również pokrycia bardziej tradycyjne czyli dachówkę ceramiczną oraz dachówkę betonową. Dodatkowo możemy zakupić także wszystkie niezbędne akcesoria, systemy rynnowe, a także folię, która zabezpiecza dach przed wilgocią.