Jakie bramy wybrać na wjazd na plac budowy?

0 Comments

Wejście na plac budowy nie powinno być zaproszeniem dla postronnych osób, nie może również ułatwiać kradzieży lub wandalizmu.

Ponadto wjazd na teren budowy nie powinien powodować frustracji kierowców przyjeżdżających i odjeżdżających pojazdów budowlanych, które jak wiadomo są dość dużych rozmiarów, nie może również utrudniać wjazdu czy wyjazdu oraz opóźniać sprawnego poruszania się samochodów ciężarowych czy ciężkich maszyn.

Jakie bramy wybrać na wjazd na plac budowy?

Rolka prowadząca bramy zapewnia płynne otwieranie bram przesuwnych

W wielu miejscach komercyjnych, nie tylko na placach budowy, należy stworzyć wolne od przeszkód i antywłamaniowe wejście, które będzie pasować do sposobu użytkowania. To samo oczywiście dotyczy posesji prywatnych, gdzie mieszkańcy i ich goście muszą mieć możliwość swobodnego przejazdu. Obecnie mamy do wyboru najczęściej dwa rodzaje bram wjazdowych, a mianowicie przesuwne i wahadłowe, określane również jako skrzydłowe.

Brama dwuskrzydłowa to najczęstszy i najbardziej ekonomiczny sposób wykonania wejścia. Ten rodzaj przejazdu jest używany do krótkoterminowych projektów budowlanych z minimalnym ryzykiem kradzieży. Możemy je również zastosować na prywatnych posesjach z szerokim podjazdem i sporą ilością miejsca na otwieranie bramy. Mogą być one obsługiwane ręcznie bądź automatycznie. Bramy przesuwne są najczęściej stosowanym dostępem do terenu zaraz po bramach skrzydłowych. Brama posiada jedno lub dwa solidne ruchome ogrodzenia, które można przesuwać względem siebie. Stosuje się jedno lub dwa ogrodzenia mobilne w zależności od pożądanej arterii komunikacyjnej.

Przesuwne bramy mobilne lub na prowadnicach i rolkach są często stosowane, gdy nie można zastosować innych rozwiązań, takich jak brama wahadłowa. Tego typu rolka prowadząca bramy ułatwia wszystkim łatwe wjeżdżanie i wyjeżdżanie bez konieczności zostawiania miejsca na otwarcie ogrodzenia. Brama przesuwna to rozwiązanie wysokiej jakości, przez co jej zakup jest droższy, jednak ma wiele zalet. Po podłączeniu do prądu brama przesuwna jest łatwo obsługiwana zdalnie i można ją łatwo i bezpiecznie zamknąć lub otworzyć bez konieczności wychodzenia z samochodu.