Łatwe poprawianie pamięci

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  Łatwe poprawianie pamięci
0 Comments

Czy często zapominasz ważne informacje? Chciałbyś poprawić swoją pamięć, ale nie jesteś pewien, czy da się to zrobić? Istnieje wiele przydatnych sposobów na zapamiętywanie lub przypominanie sobie rzeczy.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym staniesz się trochę mniej zapominalski.Aby poprawić swoją pamięć, spróbuj wykonywać więcej ćwiczeń aerobowych. Ostatnie badania wykazały, że treningi cardio o wysokiej intensywności mogą w rzeczywistości pomóc w rozwoju większej liczby komórek mózgowych w hipokampie, części mózgu odpowiedzialnej za pamięć. Niektóre ćwiczenia, które możesz wypróbować, to bieganie, jazda na rowerze, kickboxing i pływanie.Aby zachować dobrą pamięć, kwasy Omega-3 są istotną częścią Twojej diety. Istnieje kilka źródeł Omega-3, w tym ryby, orzechy włoskie, siemię lniane, pestki dyni i soja. Jeśli którykolwiek z tych pokarmów nie przemawia do Ciebie, dopuszczalne jest również przyjmowanie suplementów oleju rybiego, aby zachować pełną pamięć.Według badań materiał lepiej się zapamiętuje, jeśli przejdziesz go kilka razy podczas regularnych sesji studyjnych. To daje mózgowi odpowiedni czas na przetworzenie informacji. Według badań studenci, którzy założyli regularne sesje naukowe, pamiętali materiał znacznie lepiej niż ci, którzy wpakowali go w jedną sesję maratonu.Przestań mówić sobie, że masz słabą pamięć. Kiedy mówisz te rzeczy, zaczynasz umieszczać tę myśl w swoim umyśle i staje się ona rzeczywistością. Nieustannie przypominaj sobie, że masz świetną pamięć i możesz zapamiętać wszystko, o ile tylko poświęcisz się temu zadaniu. Zobaczysz poprawę zdolności przywołania.Unikaj palenia papierosów, aby nie wpłynąć negatywnie na twoją pamięć. Badania wykazały, że pamięć palaczy cierpi bardziej niż osoby niepalące. Prawdopodobnie nie potrzebowałeś jeszcze jednego powodu, aby zrezygnować, ale może to będzie ten, który pozwoli ci w końcu odłożyć tę paczkę.Prowadź dziennik lub kalendarz spotkań. Jest to niezwykle pomocne w zapamiętywaniu ważnych dat lub wydarzeń. Łatwe poprawianie pamięci

Bądź z nim konsekwentny i trzymaj go cały czas w tym samym miejscu.

Powinieneś przeglądać go codziennie, aby go zaktualizować i upewnić się, że nie ma niczego, o czym zapomniałeś.Jeśli zauważysz, że masz problemy z pamięcią, możesz spróbować regularnie biegać lub jeździć na rowerze. Badania medyczne wykazały, że bieganie i jazda na rowerze stymuluje wzrost nowych komórek mózgowych, co z kolei pomaga poprawić pamięć.Ćwicz regularnie, ponieważ może to poprawić funkcje pamięci i zdrowie. Ćwiczenia fizyczne poprawiają wygląd fizyczny, a także zwiększają dopływ tlenu do mózgu. Fizycznie dobrze utrzymany organizm jest mniej podatny na utratę pamięci powodującą choroby i zwiększa obecność we krwi pożytecznych substancji chemicznych w mózgu.Weź trochę żeń-szenia, jeśli chcesz spróbować poprawić swoją pamięć. Wykazano, że składniki żeń-szenia pomagają mózgowi w przyswajaniu i przechowywaniu informacji. Żeń-szeń jest również bardzo przydatny ze względu na jego wartość w ogólnej poprawie zdrowia. Warto również rozważyć dodanie zielonej herbaty do swojej diety, ponieważ udowodniono, że pomaga ona zachować informacje.Możesz czuć, że utknąłeś ze swoją słabą pamięcią, ale twoja sytuacja nie jest beznadziejna. Jeśli zastosujesz się do tej rady, będziesz miał lepszy czas na uzyskanie informacji, które zostaną w pamięci. Spróbuj skorzystać z kilku wskazówek, aby zapamiętać informacje zawarte w tym artykule. Dopóki pamiętasz te wskazówki, szybko poprawisz swoją pamięć.