Oświetlenie przemysłowe LED – co warto wiedzieć?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Oświetlenie przemysłowe LED – co warto wiedzieć?
0 Comments

Oświetlenie przemysłowe LED – co warto wiedzieć?

Oświetlenie przemysłowe LED – gdzie jest wykorzystywane?

Oświetlenie przemysłowe LED znajduje swoje zastosowanie w takich miejscach jak m.in.

  • hale i stanowiska przemysłowe,
  • linie montażowe,
  • hale sportowe,
  • baseny,
  • przestrzenie magazynowe,
  • huty,
  • odlewnie,
  • jezdnie, a w szczególności drogi ekspresowe i autostrady,
  • tereny zielone,
  • parkingi podziemne.

Oświetlenie przemysłowe LED – jakie są zalety jego zastosowania przez firmy?

Lampy przemysłowe LED, czyli przede wszystkim energooszczędność

Oświetlenie przemysłowe jest cenione przede wszystkim ze względu na aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorcy z wykorzystaniem tego energooszczędnego rozwiązania mogą poczynić oszczędności odnoszące się do wykorzystania energii elektrycznej na poziomie nawet 70%. Pobór prądu na znacznie niższym poziomie w porównaniu do popularnych alternatyw w postaci standardowych żarówek, czy instalacji halogenowych, a także kilkukrotnie dłuższy czas pracy i możliwość wieloletniej eksploatacji sprawia, że zwrot kosztów z poczynionej inwestycji może wystąpić nawet już po kilku miesiącach. Obok energooszczędności należy dodać, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Nowoczesne oświetlenie przemysłowe LED – zapewnienie najwyższego komfortu pracy w każdych warunkach

Kwestie finansowe to nie jedyny atut tego rozwiązania. Ta innowacyjna technologia zapewnia pełnie bezpieczeństwa i wyższy komfort pracownikom. Wykonywana przez nich praca będzie dodatkowo bardziej wydajna przez mniejszą ilość błędów związanych z nieodpowiednim oświetleniem. Wykorzystanie tych nowoczesnych lamp umożliwia dostosowanie ich jasności, czy długości świecenia do potrzeb danego stanowiska pracy. Rozwiązanie jest na tyle wytrzymałe, funkcjonalne, a zarazem uniwersalne, że można je z powodzeniem wykorzystywać w niesprzyjających warunkach otoczenia takich, jak wysoki poziom wilgotności, kurzu i pyłu, czy niestandardowe temperatury. Oprócz tego wysokiej jakości oprawa LED będzie charakteryzowała się odpornością na wstrząsy oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia obecne w środowisku pracy. W miejscach szczególnie zagrożonych potencjalnym wybuchem można z powodzeniem zastosować modele przeciwwybuchowe. Z zalet tego rozwiązania skorzystają w szczególności osoby pracujące z wykorzystaniem urządzeń posiadających elementy wirujące ze względu na brak efektu stroboskopowego, czyli wystąpienia złudzenia optycznego, które mogłoby stwarzać niebezpieczeństwo.

Lampy przemysłowe LED – czyli dogodny montaż w każdym miejscu

Konsumenci mają na rynku dostęp do szeregu różnych, dostosowanych do potrzeb propozycji. Jednym z modeli, który doskonale sprawdzi się w wysokich lub wąskim przestrzeniach jest lampa przemysłowa wysokiego składowania. Tego rodzaju oświetlenie można bez problemu zamontować w każdym wymagającym tego miejscu. Dla wysokich miejsc montażowych można wybrać rozwiązania oznaczające się najwyższym poziomem trwałości, czyli np.:. Takie, w których pokrywa została wykonana z poliwęglanu. Niektóre z lamp posiadają dodatkowe udogodnienia umożliwiające m.in. montaż na wsporniku masztowym.