Pedicure to nie tylko skrócenie i pomalowanie paznokci lakierem

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Pedicure to nie tylko skrócenie i pomalowanie paznokci lakierem
0 Comments

Pedicure to zabieg poprawiający wygląd stóp i paznokci. Zarówno martwe komórki skóry, jak i szorstka skóra są wymoczone i usuwane ze stóp.

Pedicure może również pomóc w zapobieganiu chorobom paznokci. Luksusowy pedicure to przede wszystkim dobór kształtu paznokci, pielęgnacja i usuwanie skórek, eksfoliacja lub masaż nóg i stóp, usuwanie stwardniałej skóry, odżywcza maska do stóp, polerowanie i nałożenie lakieru do paznokci. Czy twoje stopy stają się zimne i niebieskie, gdy jest zimno? Prawdopodobnie nawet o tym nie pomyślałeś, ale jest to powszechny problem z krążeniem, któremu można zapobiec i poprawić go poprzez regularne masaże dłoni i stóp, które są często zawarte w pakietach manicure i pedicure w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Masaż relaksacyjny nie tylko poprawia krążenie krwi, ale może również poprawić ruchomość stawów. Regularne zabiegi pedicure zapewniają gładką i nawilżoną skórę stóp, chroniąc przed nieestetycznie wyglądającą suchą i popękaną skórą palców i pięt. Regularne utrzymywanie paznokci w dobrym stanie również utrzymuje je w zdrowiu, a ryzyko rozwoju grzybicy i innych infekcji skóry i paznokci jest zmniejszone. Ilu z nas może szczerze powiedzieć, że kocha i dba o swoje stopy?

Cały czas słyszy się, jak ludzie z zawstydzeniem pokazują swoje stopy. Wiele osób ma nieestetyczne odciski, modzele czy wrastające paznokcie wynikające z lat noszenia obcisłych lub źle dopasowanych butów, które zostały pozostawione bez leczenia. Te bolesne problemy mogą mieć wpływ nie tylko na nasze stopy, ale mogą również wpływać na naszą postawę i zdrowie pleców, ponieważ często chodzimy inaczej, aby zrekompensować sobie odczuwanie bólu. Regularny pedicure mokotów może pomóc w leczeniu tych przypadłości i przywrócić pewność siebie oraz piękne i zdrowe stopy. Wszyscy wiemy, że stresy i obowiązki codziennego życia często nas przytłaczają, powodując zmęczenie i wyczerpanie, dlatego poświecenie czasu na zadbanie o stopy może być dobrym pomysłem na odprężenie po ciężkim dniu.