W przypadku braku pracowników skorzystaj z outsourcingu

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  W przypadku braku pracowników skorzystaj z outsourcingu
0 Comments

Firmy które poszukują zmniejszenia kosztów, z pewnością zwracają uwagę na wiele obszarów.

W przypadku handlu będzie to wyszukanie tańszych dostawców, promocji w hurtowniach. Optymalizować koszty można na wiele różnych sposobów. Najlepszym pomysłem było by zatrudnienie pracowników z krajów o niższych zarobkach, obecnie jest to możliwe w różnych branżach. Przykładem może być branża IT, jeżyk komputerów jest językiem uniwersalnym. Dlatego też stworzenie strony internetowej możemy zlecić na zewnątrz, zostaną wykonane wszystkie prace związane z kodem, czy też szatą graficzną. W outsourcingu IT pewne obszary pracy są przydzielane zewnętrznym usługodawcom. Możemy zlecić wykonanie konkretnej usługi, lub też wynająć całą grupę zajmująca się tworzeniem oprogramowania. Będą to nie tylko programiści, ale także testerzy, szef projektu, oraz inni pracownicy w zależności od charakteru zlecenia. Z pewnością outsourcing, można stosować na wielu różnych płaszczyznach może być to rozwój oprogramowania, działania marketingowe czy księgowość. Można także korzystać z zewnętrznych serwerów, centrów danych czy chmur. Techniczną obsługę sklepu internetowego czy też naszej strony firmowej także możemy zlecać na zewnątrz.

Obecnie wiele firm korzysta także z outsourcingu w przypadku pomocy technicznej, możemy sobie wyobrazić jaki byłby koszt kiedy pomocy technicznej udzielałby nasz programista.

W przypadku pomocy technicznej większość problemów może rozwiązać osoba przeszkolona w podstawach, która będzie znała odpowiedzi na najczęściej zadawany pytania. Kiedy na rynku brakuje specjalistów outsourcing może być jedynym wyjściem jeżeli chodzi o pozyskanie dodatkowych mocy przerobowych. Zmniejsza to także koszty zatrudnienia, ponieważ płacimy tylko za konkretne roboczo godziny, zatem odpadają koszty związane z płatnymi urlopami. Kolejną zaletą outsourcingu IT jest przejrzyste monitorowanie projektu, firmy, które oferują outsourcing specjalistów it, jasno rozpisują czas poświęcany na dane zadania. Można zatem łatwo śledzić postępy pracy także za pomocą specjalnych aplikacji. Można także się za ich pomocą komunikować zadawać pytania i konsultować.