Pianka doskonale zaizoluje i wyciszy nasz dom

Fusion Marek Ciepiela  > Blog, Budownictwo, Dom >  Pianka doskonale zaizoluje i wyciszy nasz dom
0 Comments

Obecnie rynek budowlany zmienia się coraz więcej osób decyduje się na budowę domu, ze względu na rosnące ceny mieszkań.

Nowe domy powstają więc w szybkim tempie. Co jednak zrobić kiedy mamy stary ale całkiem dobry dom, wówczas wystarczy przeprowadzić remont i zmodernizować aby służył jeszcze przez wiele lat. Najlepszym wyjściem jest zaczęcie od poprawienia dachu, należy sprawdzić jego szczelność, jak również stan izolacji. To bardzo ważne żeby poprawić dach, ponieważ jest to podstawa domu. To przy dachu idzie może pojawić się wilgoć w postaci nadmiaru deszczu jeśli dach nie jest dobrej jakości. Poza tym niezwykle ważne są docieplenia ścian. Skoro już poprawiamy istniejący dom, możemy również zastosować nowoczesną izolację ścian, żeby dom był ciepły i odporny na zimno. Wystarczą tylko takie proste prace i najprostsze rozwiązania, żeby dom wyglądał i służył mieszkańcom jak nowy. Nie trzeba koniecznie wyburzać stojącego domu, jeżeli fundamenty i ważne części domu są w dobrym stanie.

Wystarczy tylko zastosować trochę unowocześnień, poprawić jego jakość i funkcjonalność i jesteśmy w stanie sprawić żeby dom był piękny i wygodny.

Mieszanie na poddaszu wcale nie musi być kłopotliwe, nawet zimą jednak niezmiernie ważna jest w takiej sytuacji odpowiednia izolacja, dzięki której na poddaszu będzie panować odpowiednia, ciepła temperatura. Tak więc po pierwsze bardzo dużą rolę ogrywa tutaj izolacja całego poddasza, obecnie często stosowane jest ocieplanie pianką. Powinna być ona tak dobrana aby chroniła nie tylko przed zimnem ale także przez grzybem i pleśnią. W przeciwnym wypadku izolacja dachu może się po prostu do takich właśnie zastosowań nie sprawdzić. Oczywiście pianka posiada jeszcze jedną zaletę dzięki nieregularnej warstwie posiada bardzo dobre właściwości wyciszające. Będzie to szczególnie istotne jeżeli mieszkamy w pobliżu ruchliwej drogi, lub też torów kolejowych. Dobrze zaizolowany dom wyeliminuje także występowanie wilgoci i grzyba na ścinach.