Płytki do łazienki z fakturą kamienia

0 Comments

Dużą rolę w aranżacji naszej łazienki odgrywają płytki zarówno podłogowe jak i ścienne, oczywiście powinniśmy przyjąć jeden styl, którego będziemy trzymać się wybierając płytki.

W przypadku kiedy dysponujemy dużą przestrzenią w naszej łazience, bardzo dobrym pomysłem może być podłoga imitująca kamień. Obecnie możemy zakupić wiele różnego rodzaju płytek, które będą posiadały odpowiednią fakturę, kolorystykę, mogą być to oczywiście płytki matowe lub też błyszczące. Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku płytek podłogowych jest ich ścieralność, warto zwrócić na to uwagę, jeżeli montujemy je w łazience. Nie musimy wybierać zbyt odpornych płytek na ścieranie, jednak w tym przypadku bardzo ważnym aspektem będzie antypoślizgowość, jest ona określona jako parametr R, który może przyjmować wartość od 9 do 13, gdzie płytki R13 to płytki najbezpieczniejsze. Jest to bardzo ważne, jeżeli chcemy zadbać o nasze bezpieczeństwo, wówczas płytki antypoślizgowe są bardzo istotne. Oczywiście musimy także zwrócić uwagę na nasiąkliwość, w przypadku płytek łazienkowych musi być ona jak najniższa, woda nie może wsiąkać w nasze płytki, ponieważ wówczas łatwo mogą powstać różnego rodzaju plamy, które będą raczej trudne do usunięcia. Możemy naturalnie zabezpieczyć i zaimpregnować płytki różnego rodzaju środkami, jednak należy pamiętać o tym czynniku. Jeżeli posiadamy dużą łazienkę, z pewnością mamy tutaj duże pole do działania, wówczas duża płytka podłogowa na bazie kwadratu o wielkości 60 x 60 cm sprawdzi się bardzo dobrze.

Płytki do łazienki z fakturą kamienia

Możemy w tym przypadku wybierać także płytki, które imitują kamień, marmur, granit oraz wszystkie kolory charakterystyczne dla tego kamienia.

Oczywiście jeżeli wybieramy płytki o fakturze kamienia, warto także zwrócić uwagę na płytki ścienne, dobrze jeżeli będą w podobnym stylu, wówczas całość będzie się dobrze zgrywała, otrzymamy jeden charakterystyczny styl dla całej łazienki. Jeżeli poszukujemy tego rodzaju płytek, bardzo dobrym pomysłem mogą być płytki z firmy opoczno newstone graphite, dzięki dużej wytrzymałości, bardzo dobrych parametrach technicznych są one bardzo odporne, z pewnością będą nam służyły przez wiele lat.