Praca dla niepełnosprawnych to nie jest fatamorgana

Fusion Marek Ciepiela  > Biznes >  Praca dla niepełnosprawnych to nie jest fatamorgana
0 Comments

Wiele osób niepełnosprawnych boi się, że nie ma dla nich miejsca na rynku pracy; część z nich w zetknięciu z ponurą rzeczywistością rezygnuje w końcu ze swoich marzeń o karierze zawodowej.

Wycofanie społeczne niepełnosprawnych związane między innymi z brakiem pracy jest ważnym problemem, który prowadzi do realnych dramatów ludzkich. Należy się z całych sił temu stanowi rzeczy przeciwstawiać. Jeśli jesteś osobą z tak zwanym orzeczeniem, to chcemy ci powiedzieć, że w Polsce jest wielu świetnych pracodawców, którzy bardzo chętnie współpracują z osobami niepełnosprawnymi, nauczyli się bowiem, że nie wolno marnować talentów człowieka dotkniętego nawet bardzo ciężkimi trudnościami zdrowotnymi, a na dodatek motywują ich dofinansowania do pensji pracowniczych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Praca dla niepełnosprawnych nie jest iluzją albo cudem, gorąco zachęcamy do wytrwałości w jej szukaniu.

Praca dla niepełnosprawnych to nie jest fatamorgana

Jak pomóc sobie w poszukiwaniach pracy dla niepełnosprawnego?

Przede wszystkim nie wolno się poddawać! Warto przełamywać schematy: w czasach rozwiniętego internetu i popularności pracy zdalnej, nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby przejść rekrutację do nowej pracy. Co więcej, można korzystać z możliwości edukacji – polecamy szukać kursów online i próbować bez przerwy się dokształcać w nowych dziedzinach. Ba, nawet kurs językowy z native speakerem prowadzony w ramach wideokonferencji może znacząco podnieść szansę na zdobycie pracy. Dodatkowo polecamy korzystać z pomocy wszelkich organizacji społecznych, które mają na celu aktywizację społeczno-zawodową osób niepełnosprawnych.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest też skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy, która specjalizuje się w tematyce zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Przykładem jest firma My Wspieramy, dla której praca dla niepełnosprawnych to chleb powszedni. Pomoże ci ona za bezpłatnie, o szczegółach poczytasz pod podanym wyżej linkiem.