Ubezpieczenie samochodu jest bardziej przystępne niż myślisz

0 Comments

Wiele reklam ubezpieczeniowych twierdzi, że przenosząc się do ich firmy, zaoszczędzisz tyle rocznie w dolarach lub procentach.

Ale robiąc to, możesz rezygnować z wysokiej jakości usług. Nie zawsze musisz szukać nowego ubezpieczyciela samochodowego tylko po to, aby obniżyć koszty. Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze bez uszczerbku dla usług.Rok i opcje Twojego pojazdu będą miały duży wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Posiadanie nowszego samochodu z wieloma funkcjami bezpieczeństwa może zaoszczędzić trochę, ale jeśli masz go sfinansowane, będziesz musiał również zapłacić więcej za pełne ubezpieczenie.Rozważając ubezpieczenie dla młodego kierowcy, upewnij się, że ubezpieczyciel wie, że będzie miał dostęp tylko do jednego samochodu. Spowoduje to znaczne obniżenie stawek, zwłaszcza w przypadku wyboru najmniej wartościowego i najbezpieczniejszego samochodu. Posiadanie wielu samochodów może być błogosławieństwem dla wygody, ale biorąc pod uwagę stawki, nie jest to dobry pomysł.Rozważając ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, rozważ zapisanie się do płatności automatycznych, jeśli Twój dostawca je obsługuje. Pomoże to nie tylko zapewnić terminowe płatności, ale ubezpieczyciel może nawet udzielić za to zniżki. Inną opcją do rozważenia jest zapłacenie całej składki od razu.Jeśli jesteś młodym kierowcą i cenisz ubezpieczenie samochodu, rozważ wzięcie udziału w kursie nauki jazdy, nawet jeśli Twój stan nie wymaga wykształcenia kierowcy, aby uzyskać prawo jazdy. Posiadanie takiego kursu za pasem pokazuje twojej firmie ubezpieczeniowej, że poważnie myślisz o byciu bezpieczniejszym kierowcą i możesz uzyskać znaczną zniżkę.Kupując nowy samochód, sprawdź w firmie ubezpieczeniowej, czy nie ma nieoczekiwanych zmian stawek. Możesz być zaskoczony, jak tanie lub drogie mogą być niektóre samochody z powodu nieprzewidzianych kryteriów. Ubezpieczenie samochodu jest bardziej przystępne niż myślisz

Niektóre funkcje bezpieczeństwa mogą obniżyć koszt jednego samochodu, podczas gdy inne samochody z zagrożeniami bezpieczeństwa mogą go podnieść.Nie próbuj twierdzić, że Twój samochód jest wart więcej niż jest w rzeczywistości.

Kusząca jest myśl, że w razie wypadku możesz skończyć z czekiem na tyle większym, by wyjść i kupić luksusowy samochód, o którym zawsze marzyłeś. To jednak nie działa, ponieważ firmy ubezpieczeniowe płacą tylko uczciwą wartość rynkową Twojego samochodu, a nie tyle, ile twierdziłeś, że jest wart.Posiadanie więcej niż jednej polisy ubezpieczyciela może obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu. Powinieneś porozmawiać ze swoim agentem o wspólnym ubezpieczeniu domu i samochodu. W Twoim interesie jest uzyskanie najlepszego zasięgu w najlepszej cenie. Jednak w zależności od Twojej sytuacji mogą obowiązywać odrębne zasady.Jednym ze sposobów na zmniejszenie składek ubezpieczeniowych na samochód jest upewnienie się, że jest on zaparkowany w bezpiecznym miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, parkowanie samochodu na ulicy lub na podjeździe jest mniej bezpieczne niż parkowanie w garażu lub na strzeżonym parkingu. Większość firm ubezpieczeniowych zwraca uwagę na to rozróżnienie i oferuje zniżki na bezpieczniejsze miejsca parkingowe.Jeśli nie dojeżdżasz do pracy i po prostu używasz samochodu do załatwiania sprawunków i drobnych spraw, możesz otrzymać stawkę za „przyjemną jazdę”, która jest znacznie niższa niż stawka, którą zapłaciłbyś, gdyby dojeżdżał do pracy codziennie. Powodem tego jest to, że prawdopodobieństwo wypadku jest mniejsze, jeśli nie jeździsz zbyt dużo!Gdy skorzystasz z tych wskazówek, aby obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu, powinieneś być w stanie pozostać z obecnym ubezpieczycielem samochodu. Jeśli zdecydujesz, że warto zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe i czerpać oszczędności jako nowy subskrybent, skorzystaj z tych wskazówek, aby obniżyć koszty.