W jaki sposób odżywki działają na wygląd naszych brwi?

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  W jaki sposób odżywki działają na wygląd naszych brwi?
0 Comments

Nasze brwi to jedna z najważniejszych części naszej twarzy, która wymaga największej pielęgnacji.

Samodzielne farbowanie brwi henną i pielęgnacja odżywkami jest zatem idealnym rozwiązaniem, jeśli masz dość codziennego malowania brwi kredką lub nie masz możliwości wizyty w salonie kosmetycznym, w którym są one profesjonalnie farbowane i stylizowane.

W jaki sposób odżywki działają na wygląd naszych brwi?

Jakie składniki powinna posiadać odżywka do brwi

Peptydy to łańcuchy aminokwasów, które pomagają zagęścić cienkie brwi i sprawić, że staną się gęstsze. Ekstrakty roślinne, takie jak aloes, pielęgnują łamliwe brwi i zapobiegają ich wypadaniu. Kwas hialuronowy to jeden z najlepszych składników nawilżających suchą skórę i włosy. Analogi prostaglandyn to związki chemiczne o działaniu hormonalnym, i znajdują się w wielu odżywkach do brwi i rzęs. Składniki sprawiają, że serum takie odżywia delikatne włoski i działa bezpośrednio na mieszek włosowy. To nie tylko sprzyja zdrowemu wzrostowi, ale także poprawia długowieczność i strukturę brwi. Te dwie substancje, pochodna prostaglandyny i peptydy, są filarami każdej odżywki do brwi o optymalnej skuteczności.

Serum działa wzmacniając i chroniąc istniejące brwi oraz zachęcając do regularnego wzrostu nowych. Hormonalne działanie analogów prostaglandyn odpowiada za działanie stymulujące wzrost włosów odżywek do brwi na bazie prostaglandyn. Chociaż serum wzmacniające brwi jest wzbogacone składnikami nawilżającymi, takimi jak aloes, odrobina dodatkowej pielęgnacji brwi nigdy nie zaszkodzi. Prostym sposobem na pielęgnację brwi jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Zanurz czystą spiralną szczoteczkę w olejku, a następnie wyszczotkuj brwi. Olej rycynowy nie tylko kondycjonuje brwi, ale istnieją dowody na to, że olej rycynowy może pomóc w odrastaniu brwi.

W sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów odżywek, różnią się one składnikami, mają nieco inne działanie. Warto znaleźć w internecie ranking odżywek do brwi, dzięki temu poznamy ich właściwości, dowiemy się, w jaki sposób będą wpływały na włoski na naszych brwiach. Pozwoli nam to wybrać najbardziej skuteczną odżywkę oraz pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem.