Wykrywacz kłamstw – Kto z niego korzysta

Fusion Marek Ciepiela  > Blog >  Wykrywacz kłamstw – Kto z niego korzysta
0 Comments

Badania wariograficzne stały się na przestrzeni kilku ostatnich lat dość popularne – wszystko ze względu na fakt coraz dokładniejszych pomiarów, które pozwalają z bardzo dużym prawdopodobieństwem wyszukać kłamstwa i odsiać je od informacji prawdziwych.

Tak naprawdę sposobów na wykorzystanie wariografu jest mnóstwo. Korzysta się z niego w przeróżnych sytuacjach, nawet w niektórych okolicznościach, takie badanie może być uznane za dowód w sprawie sądowej.

Żeby do tego doszło, trzeba spełnić kilka warunków, które to są zawarte w kodeksie postępowania karnego – chociaż przepisy dotyczące wykorzystania wariografu są dosyć zawiłe, to na całe szczęście orzeczenia Sądu Najwyższego nieco sprawę rozjaśniły.

Przede wszystkim warto jest rozróżnić postępowanie karne od cywilnego – w tych pierwszych takie badania są dopuszczalne – jeśli brak jest jakichkolwiek innych dowodów i występuje sytuacja „słowo przeciwko słowu”, to takie badania są bardzo często wykorzystywane.

Oczywiście często takie wykorzystanie wariografu jest również widoczne w wielu innych sytuacjach. Niektóre firmy na przykład wykorzystują takie badania prawdomówności w procesach rekrutacyjnych – dzięki temu możliwe jest efektywne radzenie sobie z problemem przesiewania kandydatów, którzy mogą nie spełniać warunków, które postawi pracodawca – czasem jest to również próba powstrzymania szpiegów gospodarczych, którzy to mogą efektywnie poradzić sobie ze zinfiltrowaniem danej firmy i dokonaniem kradzieży ważnych informacji zarówno handlowych, jak i też technologicznych.

Inna sytuacja to oczywiście sprawy prywatne – takie badania mogą być ciekawym sposobem na ujawnienie niewierności w małżeństwie, lub też mogą pomóc w rozwiązywaniu konfliktów. Jeśli chcesz zamówić prywatne badanie, lub też potrzebujesz go do tego, żeby lepiej zarządzać swoją firmą, to koniecznie wejdź na stronę wariograf, na której bez problemu znajdziesz odpowiednie usługi, pozwalające ci efektywnie i bardzo szybko zamówić odpowiednie badania.