Pianką poliuretanową można izolować różnorodne budynki

0 Comments

Zarówno dopiero budowane nowe domy, jak i starsze budynki, można docieplać natryskiwaną pianką poliuretanową, która ma doskonałe właściwości izolacyjne.

Pianka poliuretanowa zapewnia ciągłą warstwę izolacji, która zmniejsza mostki termiczne, oszczędzając energię i poprawiając komfort użytkowania pomieszczeń o każdej porze roku. Taka izolacja dobrze chroni przed kondensacją pary wodnej na wewnętrznej ścianie, utrzymując ciepło wewnątrz ściany.

Pianką poliuretanową można izolować różnorodne budynki

Pianka natryskowa zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne

Obecnie wiele osób mieszka lub pracuje w pobliżu dróg i torów kolejowych, również sąsiedztwo pobliskich domów może nie być komfortowe do pracy, nauki czy wypoczynku. Pianka natryskowa o otwartych komórkach ma zdolność znacznego zmniejszenia hałasu dochodzącego z zewnątrz. Otwarte komórki wewnątrz pianki minimalizują hałas znacznie lepiej niż inne rodzaje izolacji. Jedną z zalet izolacji pianką natryskową jest zmniejszenie ilości alergenów, które przedostają się przez ściany. Ze względu na to, że pianka dociera do pęknięć i szczelin, powietrze nie może przenikać przez ściany, jak to ma miejsce w przypadku innych rodzajów izolacji, dodatkowo pianka nie powoduje pylenia.

Biura izolowane pianką natryskową sprawiają, że pracownicy są szczęśliwsi i bardziej produktywni. Izolacja wewnątrz domu może również zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Ocieplając nieruchomość za pomocą pianki natryskowej
zapobiegasz przedostawaniu się owadów i małych gryzoni do domu. Wszelkie szczeliny w konstrukcji budynku są otwartym zaproszeniem dla mrówek, owadów, robaków i gryzoni. Na szczęście małe pęknięcia i szczeliny można wypełnić pianką natryskową. Pianka o zamkniętych komórkach twardnieje i jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz stworzyć barierę przed szkodnikami.

Izolacja z pianki o otwartych i zamkniętych komórkach, jaką oferuje firma Best Point, zapobiega przedostawaniu się wilgoci przez ściany budynku. Mimo że oba rodzaje pianek zmniejszają gromadzenie się kondensacji, pianka natryskowa o zamkniętych komórkach działa jak bariera przed dużymi ilościami wody. Im mniej wody przedostanie się przez ściany, tym mniejsze ryzyko wystąpienia problemów z powodu pleśni i grzyba.