Sposoby na skuteczne przechowywanie jabłek

0 Comments

Jabłka są owocami, które posiadają bardzo wiele różnych odmian. Każda z tych odmian cechuje się określonymi warunkami hodowania oraz przechowywania.

Niemniej jednak zawsze i w odniesieniu do każdej odmiany jabłka należy podkreślić, iż tylko właściwy sposób przechowywania może spowodować, że jabłka będzie można zachować. Istnieją pewne sposoby na to, aby skutecznie i znacznie dłużej móc przechowywać jabłka. Do takich sposobów na pewno należy zaliczyć zastosowanie środka o nazwie Fruit Smart.

Jest to pewnego rodzaju nowość na rynku, aczkolwiek jednocześnie też jest to środek, który został wypróbowany już przez bardzo wiele osób.

Tym samym można podkreślić to, iż jest to bardzo skuteczny środek wspomagający przechowywanie owoców oraz warzyw. Aby ów środek zadziałał, aby spełnił swoją rolę, bardzo ważne jest zachowanie określonych reguł. Jabłka powinny być zebrane w optymalnej fazie swojego wzrostu. Po zebraniu powinny być one przechowywane w określonej temperaturze. Jeśli przechowuje się je w temperaturze do 10 stopni, to przed zabiegiem można je przechować jeszcze przez siedem dni. Jeśli owa temperatura jest wyższa, to zabieg powinien zostać wykonany w przeciągu trzech dni od zebrania owoców.

Bardzo ważnym aspektem jest to, aby pomieszczenie, w którym ów zabieg będzie wykonywany, było całkowicie szczelne.

Ilość Fruit Smart, która powinna zostać zaaplikowana wynosi od 0,037 do 0,068 g na każdy metr sześcienny danego pomieszczenia. Fruit Smart jest środkiem, który w głównej mierze zawiera środek o nazwie 1-MCP, czyli 1- Metylocyklopropylen. Aby móc poznać więcej szczegółowych informacji na jego temat, związanych z jego stosowaniem, należy zajrzeć na stronę internetową, która znajduje się pod adresem jak przechowywać jabłka. Ten środek jest nie tylko bardzo skuteczny w przedłużaniu świeżości owoców i warzyw, ale ponadto jest on także w stu procentach dla tych owoców i warzyw bezpieczny, a tym samym nie ma przeszkód w jego stosowaniu.