Układanie płytek – samemu czy z pomocą profesjonalistów?

0 Comments

Zmiana płytek stanowi jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na całkowitą metamorfozę naszego mieszkania. Bez względu na to, czy planujemy zmiany w łazience, kuchni czy salonie, płytki stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Obecnie rynek płytek jest tak różnorodny, że bez problemu znajdziemy interesujący nas materiał imitujący beton, cegłę, a nawet drewno, dzięki czemu oprócz funkcjonalności, osiągniemy również bardzo estetyczny efekt. Planując tego typu remont, często jednak zastanawiamy się, czy dokonać wymiany kafelek samodzielnie, czy wynająć do tego celu profesjonalistów.

Samodzielne położenie płytek – jak należy się przygotować?

Samodzielne położenie płytek jest oczywiście możliwe, jednak potrzebujemy do tego odrobiny wiedzy, doświadczenia, a także czasu i dobrej jakości materiałów, które pozwolą nam na osiągnięcie zadowalającego efektu. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o to, by ściana, która ma być wykafelkowana, spełniała odpowiednie warunki ku temu. Jeżeli planujemy położenie płytek na gładkiej i prostej ścianie, sytuacja jest znacznie prostsza, gdyż wystarczy ją poprostu zagruntować. Jeżeli jednak nasza ściana jest pełna ubytków, krzywizn a także pozostałości po starych warstwach malarskich, powinniśmy po usunięciu ich nałożyć warstwy gładzi szpachlowej lub wspomóc się płytą kartonowo-gipsową, która znacznie wyprostuje ściany.

Położenie płytek wymaga od nas wyposażenia się w odpowiednie materiały i narzędzia, które usprawnią pracę. Oprócz packi do nakładania kleju przyda nam się poziomica do utrzymywania poziomu układanych płytek a także specjalna maszyna do cięcia płytek. Jeżeli nasze pomieszczenie nie jest absolutnie proste, istnieje prawdopodobieństwo, że pewne elementy płytek będą musiały być dostosowane wielkością i kształtem to fragmentu ściany. By odpowiednio dopasować nasze płytki, przyda nam się specjalna gilotyna do cięcia płytek. Często możemy wspomóc się również zwykłą szlifierką kątową, która w szybki sposób nadać płytce pożądany kształt. Oprócz samych płytek pamiętajmy o zakupie dobrego elastycznego kleju, a także fugi.

Pomoc profesjonalistów – doskonała jakość w krótkim czasie

Wielokrotnie przed remontem stajemy przed dylematem dotyczącym tego, czy położenie płytek powinniśmy wykonać samodzielnie, czy lepiej zaufać profesjonalistom. Z jednej strony, wykonując tę pracę samodzielnie, będziemy w stanie zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na robociznę. Dzięki temu koszt remontu ograniczy się tak naprawdę jedynie do kupna materiału. Jednak czas i nerwy, które poświęcimy przy remoncie, mogą nie być tego warte. Korzystając z usług firmy znajdującej się pod poniższym linkiem https://doskonalewnetrza.pl/, zaoszczędzimy sobie zarówno czas i nerwy. Stara prawda mówi, że jeżeli robimy coś byle jak, to robimy to 2 razy, a więc i dwa razy drożej. Oferta usługi kładzenia płytek https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/ukladanie-plytek-warszawa/ daje nam gwarancje doskonałej jakości pracy przy zachowaniu jak najkrótszego czasu remontu.